Luis Suarez je v 63. minuti izenačil na 1:1. Foto: Reuters
Aritz Elustondo
Real Sociedad je v prvem polčasu vodil po zaslugi zadetka Aritza Elustonda. Foto: Reuters
Isco je tri minute po vstopu v igro rešil kraljevi klub na San Mamesu. Foto: Reuters
Jan Oblak in Sergi Enrich
Sergi Enrich je v Madridu v 87. minuti takole premagal Jana Oblaka in popeljal Eibar v vodstvo, toda v končnici se je Atletico še uspel dokopati do točke. Foto: EPA
Borja Garces
19-letni Borja Garces (levo) je vstopil na zelenico v 71. minuti in svoj debi v prvi španski ligi začinil z golom za izenačenje. Foto: EPA

Januarja je Barca v San Sebastianu zmagala prvič po maju 2007. Tudi tokrat ji je na stadionu Anoeta do 63. minute slabo kazalo, saj je od 12. minute zaostajala. Po prostem strelu in odbiti žogi je z volejem z levico zadel Aritz Elustondo. Barcelona v prvem polčasu ni pokazala veliko, najlepšo priložnost je imel Gerard Pique z glavo, vendar je za malo zgrešil.

Nato pa je v drugem polčasu sledil preobrat, čeprav so gostitelji najprej zapretili s tremi protinapadi, goste je rešil vratar Marc Andre ter Stegen. Na drugi strani sta se v razmiku treh minut med strelce vpisala Luis Suarez in Ousmane Dembele, Katalonci pa so se veselili še četrte zmage v tej sezoni.
Šest tekem v 20 dneh
Suarez je v 63. minuti zatresel mrežo v gneči iz neposredne bližine, potem ko je domači vratar Geronimo Rulli dvakrat slabo poskušal izbiti žogo. Kmalu zatem je po strelu iz kota sledila nova napaka Rullija, Dembele je streljal s 13 metrov, žoga pa je po odboju od enega izmed branilcev še drugič končala v mreži.

V končnici je imel Real Sociedad nekaj priložnosti za izenačenje, toda ostalo je pri 1:2.

Trener Barcelone Ernesto Valverde je pred nizom šestih tekem v 20 dneh nekaj počitka namenil Philippu Coutinhu in Sergiu Busquetsu, ki nista začela srečanja, sta pa na zelenico vstopila v nadaljevanju.
Isco zadel tri minute po prihodu na igrišče
Real se je proti Athletic Bilbau v 32. minuti znašel v zaostanku, po protinapadu je bil strelec Iker Muniain. V zanimivem prvem polčasu so bili gostitelji še nekajkrat nevarni, goste pa je dvakrat ustavil sijani 21-letni vratar Unai Simon. V 64. minuti ga je po predložku Garetha Bala le matiral Isco samo tri minute po prihodu na igrišče.
Igra Reala v drugem polčasu je bila boljša, ob odmoru je vstopil Casemiro. Simon se je do konca tekme izkazal še po strelih Marca Asensia in Sergia Ramosa. Athletic je še naprej grozil iz protinapadov, sodnik ni pokazal na 11-metrovko, potem ko je žoga v roko zadela na tleh ležečega Casemira.

Debitant Garces v 94. minuti rešil Atletico
Atletico Madrid, za katerega je Jan Oblak branil vso tekmo, je pred domačimi gledalci le remiziral z 1:1 proti Eibarju.
Peto točko v prvenstvu je Madridčanom v 94. minuti zagotovil 19-letni rezervist Borja Garces, v Atleticovi akademiji vzgojeni napadalec, ki je debitiral v La ligi. Po podaji Angela Corree je s 14 metrov natančno meril ob vratnici. Gostje so povedli v 87. minuti z golom Sergija Enricha iz neposredne bližine.