Posojeni igralec Liverpoola Fabio Borini je z bele točke poslal Marka Schwarzerja v napačno smer. Foto: EPA
Gus Poyet je s svojimi izbranci končal serijo Joseja Mourinha. Foto: EPA
Samuel Eto'o
Samuel Eto'o je dosegel edini zadetek za Chelsea. Foto: Reuters
Rui Faria
Pomočnik Mourinha Rui Faria je izgubil živce zaradi številnih spornih odločitev Mika Deana. Sodnik ga je poslal na tribuno. Foto: EPA
Mourinho po porazu besen na sodnike

To je prvi poraz Joseja Mourinha v angleškem prvenstvu na domačem stadionu, prejšnjih 77 tekem na klopi modrih Portugalec ni izgubil. Chelsea se tako zelo verjetno poslavlja od boja za naslov, saj lahko Liverpool v nedeljo uide že za pet točk, medsebojna tekma naslednjo nedeljo pa nato ne bi bila odločilna.
Sunderland dvakrat pomagal Liverpoolu
Sunderland, ki je še vedno na zadnjem mestu, je v sredo odščipnil dve točki Manchester Cityju na stadionu Etihad (2:2), tokrat pa je z disciplinirano igro šokiral še Londončane. Oba presenetljiva izida sta zelo pomagala Liverpoolu, ki vodi na lestvici in lovi prvi naslov po letu 1990.

Mourinho je pred torkovo prvo polfinalno tekmo Lige prvakov močno premešal postavo. Vratarja Petra Čecha ni bilo niti na klopi.
Eto'o poskrbel za hitro vodstvo
Gostitelji so povedli že v 12. minuti, ko je iz kota podal Willian, Samuel Eto'o pa je s petih metrov z volejem zatresel mrežo. Lee Cattermole je pozabil na Kamerunca pred vrati, Vito Mannone je bil nemočen.

Wickham izkoristil napako Schwarzerja
Šest minut pozneje so "črne mačke" izenačile. Po kotu je z 20 metrov streljal Marcus Alonso, Mark Schwarzer je žogo odbil, pritekel je Connor Wickham in iz bližine zatresel mrežo.
Posojeni igralec Liverpoola osrečil redse
V drugem polčasu je imel Chelsea veliko premoč - vstopila sta Demba Ba in Fernando Torres. Osem minut pred koncem je Cesar Azpilicueta v kazenskem prostoru z drsečim štartom zadel Jozyja Altidora, ki je padel zelo hitro. Mike Dean je pokazal na belo točko. Fabio Borini je matiral Schwarzerja. 23-letni Italijan je posojen igralec Liverpoola.
Do konca tekme so modri silovito pritiskali, a tudi v šestih minutah dodatka niso zadeli. V kazenskem prostoru Sunderlanda so bili številni sporni trenutki, a je Dean na veliko jezo gledalcev in strokovnega štaba (pomočnik Rui Faria je bil izključen) vedno le zamahnil z roko.
Mourinho: Neverjetna predstava Deana, čestitam tudi Rileyju
"Rad bi čestital sodniku Miku Deanu. Njegova predstava je bila neverjetna, v takih primerih mu moramo trenerji čestitati. Prišel je na stadionu z enim ciljem, želel je imeti sijajno predstavo in uspelo mu je. Čestitati moram tudi šefu sodnikov Miku Rileyju, vsi sodniki v letošnji sezoni so zares fantastični. Še posebej zadnja dva meseca, ko so sodili na tekmah ekip, ki se borijo za naslov. Vse skupaj je bilo zares fantastično," je v ciničnem slogu pripomnil Mourinho.