Milan je Cagliari stežka premagal. Junak srečanja je Suso (v sredini). Foto: EPA
false
Predvsem po zaslugi kitajskih lastnikov Milančani v boju za naslov v Serie A napovedujejo resno konkurenco torinskemu Juventusu. Letos so za okrepitve namenili že več kot 200 milijonov dolarjev. Foto: EPA
Paulo Dybala
Paulo Dybala je v uvodnih dveh tekmah Serie A zadel že štirikrat. Foto: Reuters
Juan Cuadrado in Paulo Dybala
Juan Cuadrado je v 62. minuti poskrbel za vodstvo Juventusa. Foto: Reuters
Mauro Icardi
Mauro Icardi je na obeh uvodnih prvenstvenih tekmah zadel po dvakrat. Foto: Reuters
Chievo - Lazio
Lazio je odpravil Chievo z 2:1. Immobile je v 11. minuti povedel Lazio v vodstvo, izenačil pa je Pucciarelli v 34. minuti. Odločilni gol je ob koncu srečanja z okoli 20 m dosegel Milinković-Savić. Foto: EPA

Milan, ki se želi vrniti na stara pota slave - za okrepitve je porabil več kot 200 milijonov dolarjev -, je zmago nad zadnjeuvrščenim moštvom v Serii A dosegel veliko težje, kot je bilo pričakovati. Zmagovalec je bil znan šele ob koncu srečanja, ko je zadel Suso.

Gostitelji so na stadionu Giuseppe Meazza povedli že v 10. minuti, že na drugi tekmi je mrežo zatresel 19-letni Patrick Cutrone, žogo mu je neposredno pred vrata Cagliarija lepo podal Suso. Cagliari je imel v prvem polčasu dve priložnosti za izenačenje, najprej je okvir vrat zadel Marco Sau, nato pa je strel Joaa Pedra z okoli 22 metrov šel nekaj centimetrov nad prečko. Prav Pedro je izenačil v drugem polčasu, ko je v kazenskem prostoru najprej sprejel podajo Diega Fariasa, nato pa je močno streljal po sredini gola za 1:1.

Milan je v novo vodstvo povedel Suso v 70. minuti, gol je dosegel iz prostega strela z okoli 23 m.

Juventus s 4:2 odpravil Genoo
Juventus se je že po sedmih minutah znašel v velikih težavah, Genoa je povedla z 2:0. Na veliko sceno je nato stopil Paulo Dybala in s tremi zadetki poskrbel za velik preobrat in zmago stare dame v 2. krogu Serie A (2:4). Na večernem derbiju je Roma izgubila proti Interju z 1:3.

Srečanje na stadionu Luigi Ferraris se je začelo sanjsko za gostitelje. Goran Pandev je ušel po desni strani in podal pred vrata, kjer je Miralem Pjanić preusmeril žogo v lastno mrežo v 19. sekundi. V 7. minuti je Bolgar Andrey Galabinov padel v kazenskem prostoru, videosodnik je glavnemu sodniku Luci Bantiju signaliziral, da je bil storjen prekršek, in z bele točke je Galabinov po sredini vrat matiral Gianluigija Buffona.

Gostje so se zbrali po četrt ure igre, ko je Pjanić v kazenskem prostoru zaposlil Dybalo, ki je z desetih metrov potisnil žogo v mrežo. V sodnikovem dodatku prvega polčasa je videosodnik znova določil najstrožjo kazen, potem ko je strel Maria Mandžukića iz bližine z roko odbil Darko Lazović. Dybala je z močnim strelom z enajstih metrov poslal žogo pod prečko.

V 62. minuti je Mandžukić z visoko žogo v kazenskem prostoru našel Juana Cuadrada, ki se je odlično znašel. Žogo si je s prsmi nastavil na levico in z natančnim strelom ukanil Mattio Perrina. Gostiteljem se ni uspelo pobrati po šoku. V 92. minuti je Gonzalo Higuain podal do Dybale, ki je z levo nogo zadel v bližnji kot.

Roma trikrat v okvir vrat
Na rimskem Olimpicu je imela Roma veliko premoč v prvem polčasu. Priložnosti so se kar vrstile. Aleksandar Kolarov je v 14. minuti iz voleja zadel vratnico. V naslednji minuti je Radja Nainggolan poslal visoko žogo v kazenski prostor, kjer si je Edin Džeko mojstrsko zaustavil žogo s prsmi in jo z desnico zabil v mrežo. Samir Handanović je bil nemočen. Gostitelji so imeli tudi po zadetku pobudo, Nainggolan je šest minut pred odmorom z 20 metrov stresel vratnico.

Icardi izjemno spreten pred vrati
V 65. minuti se je še tretjič tresel okvir vrat, tokrat je bil blizu Diego Perotti. Staro nogometno pravilo se je potrdilo dve minuti zatem. Inter je izenačil prek Maura Icardija, ki je odlično sprejel podajo Antonia Candreve in iz obrata poslal žogo v mrežo. 24-letni napadalec je bil neustavljiv, deset minut zatem je unovčil še lepo podajo Ivana Perišića z leve strani. Hrvat je tudi v 87. minuti ušel po levi strani in pred vrati zaposlil Matiasa Vecina, ki mu s treh metrov ni bilo težko matirati vratarja Alissona. Sladka zmaga za nekdanjega trenerja Rome Luciana Spallettija.