Francesco Totti je z bele točke utišal Torino. Foto: Reuters
Vincenzo Iaquinta
Vincenzo Iaquinta je mojstrsko povedel Juventus v vodstvo. Foto: Reuters
Nogometaši Roma in Juventusa
V drugem polčasu sta ekipi bolj ali manj bíli taktični boj na sredini igrišča. Foto: Reuters
Alberto Gilardino
Alberto Gilardino je Fiorentini prinesel nove tri točke. Foto: EPA

S prvim polčasom so bili nogometni navdušenci zagotovo zadovoljni, saj je postregel s številnimi lepimi priložnostmi, spornimi odločitvami, mojstrskim zadetkom ter izenačujočo 11-metrovko v izdihljajih prvega dela. Črno-bele, ki so bili v tistem času pod hudim pritiskom gostov iz Rome, je v vodstvo popeljal Vincenzo Iaquinta, ki je v 35. minuti po predložku Alberta Aquilanija mojstrsko premagal gostujočega vratarja Julia Sergia. V 44. minuti je Philippa Mexesa v kazenskem prostoru podrl Giorgio Chiellini, a glavni sodnik Nicola Rizzoli ni dosodil najstrožje kazni. To pa je vendarle dosodil nekaj trenutkov pozneje, ko je z roko po prostem strelu Francesca Tottija v kazenskem prostoru igral Simone Pepe. Rimski kapetan je z bele točke izenačil na 1:1.

Nadaljevanje pravo nasprotje
Če so bili v prvem polčasu gledalci lahko zadovoljni s predstavo, so jim v nadaljevanju nogometaši uprizorili zgolj taktično bitko na sredini igrišča, ki je prinesla bore malo pravih priložnosti. Gostje niti enkrat niso ogreli Storarijevih dlani, na drugi strani je bil Juventus podjetnejši, a žoge mu ni uspelo spraviti za hrbet rimskega vratarja. Najlepšo priložnost je verjetno zapravil Claudio Marchisio, ki je iz neposredne bližine v 65. minuti ob desni vratarjevi vratnici žogo poslal v stranski del mreže. V končnici sta obe ekipi pritisnili v napadu, a spremembe izida ni bilo.