Veselje Andersona Bambe (v sredini) s soigralci po izenačenju na 3:3. Foto: EPA

Trije zadetki Borussie dovolj "samo" za točko

Bayern in Schalke slavila s 3:0
25. september 2012 ob 23:13
München, Frankfurt - MMC RTV SLO

Lanski drugoligaš Eintracht Frankfurt je najprijetnejše presenečenje začetka Bundeslige. Ta sloves je upravičil tudi v 5. krogu, ko se je doma z Borussio Dortmund razšel z remijem 3:3.

Ob polčasu so trenutni prvaki vodili z 0:2, potem ko so na hitro dosegli dva zadetka v 25. in 28. minuti. Mrežo sta zatresla Lukasz Piszczek in Marco Reus. Eintracht, ki je v tej sezoni še neporažen, je vodstvo gostov izničil na začetku drugega polčasa. V 49. minuti je po protinapadu najprej znižal Stefan Aigner, že dve minuti pozneje pa je po njegovi podaji z glavo zadel še Japonec Takaši Inui.

Borussia drugič zapored prejela tri gole
Toda že v 54. minuti je Borussia znova vodila. Med strelce se je vpisal Mario Götze, ki je ob odmoru zamenjal Reusa. Zasluženo točko je gostiteljem v 73. minuti z glavo po strelu iz kota vendarle zagotovil branilec Anderson Bamba. Brazilec se je s tem odkupil za izgubljeni dvoboj z Götzejem pri zadetku za 2:3.

Borussia je v soboto izgubila v Hamburgu s 3:2 in tako prekinila niz 31 ligaških tekem brez poraza.

Gladka zmaga Bayerna
Bayern je na tekmi z enosmernim prometom v Münchnu premagal Wolfsburg s 3:0. Še višji poraz gostov je preprečil švicarski vratar Diego Benaglio. Mrežo Wolfsburga je sredi prvega polčasa načel Bastian Schweinsteiger, v drugem pa je dva zadetka z glavo prispeval Mario Mandžukić, ki je s petimi goli na petih tekmah tudi najboljši strelec nemškega prvenstva.