Mario Mandžukić je načel mrežo svojega nekdanjega kluba. Foto: Reuters
Mario Gomez
Mario Gomez je takole dosegel enega od svojih treh golov. Potem ko je izgubil boj z Mariem Mandžukićem v prvi enajsterici Bayerna, so vse glasnejše govorice, da bo po koncu sezone zapustil Bavarce. Foto: EPA

Bayern je povedel v 17. minuti, ko je Arjen Robben z desne strani poslal v kazenski prostor, kjer je osamljeni Mario Mandžukić zatresel mrežo Diega Benaglia. Bavarci so povišali vodstvo v 35. minuti. Xerdan Shaqiri je sijajno prodrl, nato pa podal do Robbna, ki je matiral Benaglia. Vodstvo Bayerna je bilo prepolovljeno v 45. minuti, saj je Diego s približno 20 metrov z izjemnim diagonalnim strelom zadel levi zgornji kot vrat nemočnega Manuela Neuerja.

Hat trick Maria Gomeza
V drugem polčasu je zasedba Juppa Heynckesa povsem razbila goste. Razpoloženi Shaqiri je v 51. minuti s strelom z 20 metrov v desni spodnji kot Benaglia povišal na 3:1. Švicarski reprezentant kosovskih korenin je v 80. minuti podal vtekajočemu Mariu Gomezu, ki je zadel za 4:1. Gomez, ki je v 77. minuti zamenjal Mandžukića, je nato do konca še dvakrat premagal Benaglia in zaokrožil gala predstavo na Allianz Areni.

Drugega finalista bo dal sredin obračun med Stuttgartom in Freiburgom.