Se čas Louisa van Gaala na klopi slovitega kluba z Old Trafforda končuje? Foto: Reuters
Bojan Krkić
Bojan Krkić je povedel Stoke v vodstvo in utrl pot k zmagi, s katero je vnesel še dodatni nemir v garderobo Manchester Uniteda. Foto: Reuters
Christian Benteke
Christian Benteke je Liverpoolu zagotovil tri točke. Foto: Reuters
Oscar
Takole je Oscarju spodrsnilo pri izvajanju enajstmetrovke. Foto: Reuters
Manchester City je pred tekmo s Sunderlandom predstavil nov grb kluba. Foto: Reuters
Shane Long
Shane Long je bil vseskozi nevaren pred vrati Arsenala. Foto: Reuters
Cuco Martina
Cuco Martina je dosegel najlepši zadetek kroga. Foto: Reuters

Dan po božiču je tradicionalno v znamenju bojev v angleškem prvenstvu. Manchester United je doživel novo hladno prho, potem ko je bil brez moči tudi na gostovanju v Stoku, ki mu je prizadejal četrti zaporedni poraz, kar se jim je zgodilo prvič po novembru 1961. Rdeči vragi so od sredine oktobra v 13 tekmah le dvakrat osvojili po tri točke, že sedem srečanj zapored pa niso okusili slasti zmage. Obenem so se od Lige prvakov poslovili že po skupinskem delu. Za klub, ki je po številu naslovov v Angliji najuspešnejši, je slabih rezultatov očitno preveč.

Gostje so na Britannii ostali praznih rok. Pottersi so suvereno prišli do zmage, ki sta jo zagotovila Bojan Krkić in Marko Arnautnović. Katalonski napadalec je mrežo rdečih vragov načel v 19. minuti, ko je veliko napako napravil Memphis Depay. Nizozemec je s slabo podajo podaril žogo Glenu Johnsonu, ki je po desni prodrl v kazenski prostor in podal Bojanu, ki mu ni bilo težko zatresti mreže. Sedem minut pozneje je prednost povišal Arnautović. Bojan je prosti strel poslal v živi zid, odbita žoga pa je prišla do avstrijskega reprezentanta, ki jo je z 20 metrov z izvrstnim udarcem poslal v levi kot vrat in David de Gea je bil brez moči.

Van Gaal je v drugem delu na zelenico poslal Wayna Rooneyja, ki je v zadnjem obdobju v zelo slabi formi. Tudi po prihodu kapetana se igra Manchester Uniteda ni bistveno spremenila. Napadi so bili jalovi, vse nevarnejše poskuse pa je ukrotil Jack Butland. Največjo priložnost je po prodoru in podaji Rooneyja v 64. minuti zamudil Marouane Fellaini, ki je z nekaj metrov streljal po sredini in domači vratar je ohranil mrežo nedotaknjeno.

Leicester ob porazu prvič letos ni dal gola
V derbiju kroga je Liverpool na domači zelenici Anfielda z 1:0 ugnal Leicester, hit letošnje sezone. Do zdaj vodilno moštvo Premier lige prvič v tej sezoni ni zatreslo mreže. Rdeči so ves čas pritiskali na Leicester, ki ni mogel napadati v takem ritmu, kot je to v letošnji sezoni v navadi. Lisice, ki so klonile drugič v tej sezoni, so bile najbližje zadetku po poskusih Riyada Mahreza in N'Gola Kanteja, a je razpoložen Simon Mignolet ohranil mrežo nedotaknjeno.

Pri Liverpoolu je bil sprva najnevarnejši Divock Orig. Mladi belgijski napadalec je moral zaradi poškodbe v 38. minuti mesto v konici napada prepustiti rojaku Christianu Bentekeju, ki je po podaji Roberta Firmina v 63. minuti odločil tekmo, ko je žogo v padcu pospravil v mrežo. Benteke je imel ob koncu srečanja, že globoko v 95. minuti, veliko priložnost. Kasper Schmeichel je zapustil vrata in ob kotu šel v kazenski prostor. Gostitelji so nato imeli protinapad, a je Benteke zgrešil prazna vrata.

Hiddink se je vrnil z remijem
Guus Hiddink, ki je prejšnji teden na klopi Chelseaja zamenjal Joseja Mourinha, se je na klop modrih vrnil z remijem. S Stamford Bridgea je točko odnesel Watford (2:2). Zmago Chelseaja nad Sunderlandom (3:1) je nizozemski strokovnjak spremljal še s tribune, tokrat pa je prvič sedel na klopi Londončanov. Gostitelji so povedli v 32. minuti, ko je po kotu skok v kazenskem prostoru dobil Gary Cahill. Žogo je podaljšal do Diega Coste, ki je s prve z volejem iz obrata zadel za 1:0. Še v prvem polčasu so gostje izenačili, ko je z roko v kazenskem prostoru igral Nemanja Matić, z bele točke pa je bil uspešen Troy Deeney.

V 56. minuti je Watford povedel. Mrežo je zatresel Odion Ighalo, ki je gol dosegel že na peti tekmi zapored, kar je klubski rekord. Devet minut pozneje je Diego Costa po podaji Williana drugič premagal Gomesa. Chelsea je imel lepo priložnost za zmago, ko je v kazenskem prostoru v 79. minuti padel rezervist Eden Hazard, a je Oscarju pri strelu z bele točke spodrsnilo in je žogo poslal prek vrat.

Nova poškodba Kompanyja
Manchester City ni imel težav s Sunderlandom (4:1). Sinjemodri so znova ostali brez kapetana Vincenta Kompanyja. Belgijski branilec se je komaj vrnil po poškodbi. Na zelenici je bil vsega deset minut, ko je poškodovan zapustil igro. Sicer je v 12. minuti prvi mrežo zatresel Raheem Sterling, ki je z glavo zadel po podaji Kevina de Bruyneja z desne. Pet minut pozneje je po preigravanju in natančnem strelu po tleh s približno 20 metrov Yaya Toure povišal na 2:0. V 22. minuti je z glavo zadel še Wilfried Bony. V 54. minuti se je med strelce vpisal še De Bruyne, ki je prej prispeval dve podaji. Častni zadetek je pet minut pozneje zabil Fabio Borini, Bony pa je zapravil še enajstmetrovko, ko je meril prek vrat.

Polom Arsenala v Southamptonu
Na večerni tekmi se Arsenal ni uspel zavihteti na vrh lestvice. Topničarji so na stadionu
St. Mary's prikazali najslabšo predstavo v letošnji sezoni, Southampton je bil boljši kar s 4:0.

Gostitelji so povedli v 19. minuti, ko je Per Mertesacker z glavo slabo izbil predložek v kazenski prostor. Do žoge je prišel Cuco Martina in jo z desnico z izjemnim zavrtinčenim strelom s 25 metrov poslal v malo mrežico. Petr Čech je bil nemočen - pravi evrogol 26-letnega branilca, ki je prvič začel tekmo Premier lige.

Sijajni Long neustavljiv za obrambo topničarjev
V 51. minuti je Virgil van Dijk z glavo zatresel mrežo, a je bil v prepovedanem položaju, zaletel se je v Čecha, ki je potreboval zdravniško pomoč. Obramba gostov je bila popolnoma razglašena, v 55. minuti je Sadio Mane z desne strani podal pred vrata, kjer je Shane Long le še podstavil desno nogo za 2:0.

Gostje so bili popolnoma brez idej. Ryan Bertrand je v 69. minuti podal iz kota, na bližnjo vratnico je vtekel Jose Fonte in z bližine z glavo povišal na 3:0. V predzadnji minuti je izjemni Long že ukanil Čecha, a je njegov diagonalni strel zaustavila vratnica. Bolj natančen je bil v sodnikovem dodatku, ko je po podaji rezervista Dušana Tadića poslal žogo med nogama Čecha v mrežo.