Eden Hazard je v prvem polčasu dvakrat poskrbel za val navdušenja na tribunah Stamford Bridgea. Foto: Reuters
Eden Hazard
Hazard je v 35. minuti sicer zapravil strel z bele točke - Willy Caballero je uganil njegovo namero -, a je nato odbito žogo vseeno pospravil v mrežo za 2:1. Foto: Reuters
Sergio Agüero
Sergio Agüero je kaznoval napako Thibauta Courtoisa, a do konca tekme se mu ni uspelo še drugič vpisati med strelce. Foto: Reuters
Divock Origi
Že je kazalo, da bo Divock Origi (na fotografiji) junak zmage Liverpoola nad Bournemouthom na Anfieldu, a je rdečim slavje v zaključku tekme z izenačujočim zadetkom preprečil prvi strelec gostujoče ekipe Joshua King. Foto: Reuters
Mesut Özil in Theo Walcott
Mesut Özil in Theo Walcott sta pokopala West Ham United na Emiratesu. Foto: Reuters
Dele Alli
Dele Alli je v končnici tekme poravnal izid na stadionu Liberty v Swanseaju, nato pa so gostitelji doživeli pravi kolaps in v sodnikovem dodatku prejeli še dva zadetka ter ostali brez točk, čeprav so vodili večji del tekme. Foto: Reuters

Gostitelji so derbi začeli odlično, v vodstvo so smuknili že po sedmih minutah, ko se je med strelce vpisal Eden Hazard, ki je zadel po podaji Cesarja Azpilicuete z desne strani. Žoga se je na poti v mrežo rahlo odbila od gostujočega branilca, Willy Caballero je bil brez moči.

Vseeno so se gostje z Etihada vrnili. V 26. minuti je izid poravnal Sergio Agüero. Chelseajev vratar Thibaut Courtois si je privoščil gromozansko napako. Podal je naravnost na nogo Davida Silve, ki je vtekel v kazenski prostor in nevarno sprožil. Belgijski reprezentančni vratar je prvi strel sicer ubranil, a je odbito žogo v mrežo brez težav pospravil Agüero. 1:1.

Hazard zapravil 11-m, odbitek pospravil v mrežo
Varovanci Pepa Guardiole so prevzeli pobudo na zelenici, kmalu zatem bi lahko povedli, ko je nevarno zapretil Leroy Sane, a se je Courtois vsaj za silo oddolžil za napako ob zadetku gostov. Gol je nekako 'visel' v zraku, padel pa je - v Cityjevo mrežo. Po dobre pol ure igre si je Fernandinho privoščil novo veliko napako, v kazenskem prostoru je podrl Pedra Rodrigueza, glavnemu sodniku Miku Deanu ni preostalo drugega kot to, da je pokazal na belo točko. Odgovornost je na svoja pleča prevzel Hazard, ki je najstrožjo kazen sicer zapravil, a je nato odbito žogo vseeno strpal v mrežo za 2:1.

Agüero zapravil kopico priložnosti
V nadaljevanju sta si obe ekipi priigrali nekaj zrelih priložnosti, še posebej je bil za gostujočo obrambo nevaren Hazard, ki bi lahko v 76. minuti dosegel hat-trick. Nevarni so bili tudi gostje, Agüero je priložnosti zapravljal kot po tekočem traku, v 91. minuti je zapravil še zadnjo za remi in veliko točko, ko je po visoki žogi z leve strani nastreljal Courtoisovo koleno. Varovanci Antonia Conteja so zdržali pritisk, tekmo pripeljali do konca in poskrbeli, da se je prvič na trenerski poti Guardiole zgodilo, da je Španec izgubil oba prvenstvena obračuna proti isti ekipi v isti sezoni.