Wayne Rooney je s prostega strela dosegel edini zadetek na tekmi. Foto: Reuters
Rubin Okotie
Rubin Okotie je dosegel edini zadetek na tekmi na Dunaju. Foto: Reuters
Španija
Diego Costa je imel številne priložnosti v prvem polčasu, nato pa je v drugem vendarle dosegel prvi gol za Španijo, ki je Luksemburg premagala s 4:0. Foto: EPA
Pregled ostalih kvalifikacijskih tekem
Švedi po dveh remijih do zmage
Rooney le zadel v Talinu

Angleži imajo tako po treh odigranih krogih poln izkupiček točk, za nameček še niso prejeli zadetka (8:0) in so na vrhu lestvice.

Hraber začetek Estoncev
Estonci so srečanje proti favoriziranim Angležem začeli zelo samozavestno, že v prvi minuti so si po krasni akciji priigrali prvo priložnost, ko je z nevarnim strelom z leve strani Garyja Cahilla nastreljal Sergej Zenjov in izsilil kot. Tudi po predložku iz kota je bilo pred angleškimi vrati nevarno, a so se gostje vendarle ubranili in si v 16. minuti pripravili prvo resno priložnost. Jack Wilshere je z natančnim predložkem po sredini lepo našel Waynea Rooneyja, ki je z dobrih desetih metrov z volejem sprožil preko vrat. Minuto pozneje se je napadalcu Manchester Uniteda ponudila nova priložnost, a je iz neposredne bližine zgrešil oster predložek z leve strani.

Angleži naleteli na estonski zid
Po dobre pol ure igre so varovanci Roya Hodgsona znova močneje pritisnili. V 35. minuti je Danny Welbeck lepo preigraval in z leve strani postal oster predložek pred vrata, a so se Estonci uspeli ubraniti, hip zatem je zunanji del mreže po samostojnem prodoru zadel Wilshere. Angleži, ki so bili v prvem polčasu precej boljši nasprotnik - žogo so v svoji posesti držali 70 odstotkov igralnega časa -, so zadnjič pred odmorom zapretili v 44. minuti, ko s kakšnih 25 metrov s polvolejem sprožil Jordan Henderson in žogo poslal v naročje Sergeja Pareike. To je bil sicer tudi prvi angleški strel v okvir vrat (od devetih poskusov).

Rooney vendarle zadel
Na začetku drugega polčasa so Estonci ostali brez izključenega Ragnarja Klavana, ki si je s prekrškom nad Fabianom Delphom v 48. minuti prislužil še drugi rumeni karton. Angleži so še naprej nenehno pritiskali na domača vrata, končno so uspeli povesti v 73. minuti. Rooney je na robu kazenskega prostora mojstrsko izvedel prosti strel in ukanil domačega vratarja, ki je žogo sicer še ujel, a je ni uspel izbiti iz gola.

Estonci čakali na protinapade
Angleži so do konca tekme še naprej napadali, Estonci so upali na morebitne priložnosti iz protinapadov, a je bila gostujoča obramba vselej na mestu. Rooney je imel v sodnikovem dodatku še eno lepo priložnost, ko se je znašel iz oči v oči s Pareiko, a je žogo poslal naravnost v estonskega vratarja, hip zatem je zapretil še s prostega strela, a je ostalo pri 1:0. Po štirih minutah dodatka je glavni sodnik, Hrvat Marijo Strahonja, odpiskal konec.