Anton Maglica je dosegel drugi zadetek za Hajduk. Foto: EPA
Nemanja Bilbija
Nemanja Bilbija je vstopil v 69. minuti in z dvema zadetkoma popeljal Sarajevo v zadnji predkrog. Ključni gol je dosegel v 105. minuti. Foto: EPA

Kazahstanci so prvo tekmo dobili s 4:2, a Splitčani so na krilih glasnih navijačev začeli odločno že od prve minute. V 14. minuti je Tino Sven Sušić sijajno sprejel žogo na robu kazenskega prostora in z levico poslal žogo v desni zgornji kot. Devet minut pred odmorom je Anton Maglica z drsečim štartom z bližine povišal na 2:0, kar je pomenilo, da je Hajduk v naslednjem krogu.

V drugem polčasu so se gostitelji zelo dobro postavili na zelenici, v 95. minuti pa je po protinapadu končni izid postavil Sandro Gotal, ki je bil natančen z diagonalnim strelom z desnico.
Tudor: Že dolgo časa nisem doživel takega vzdušja na Poljudu
"Po prvi tekmi sem izjavil, da bomo zagotovo izločili Šahtar, s tem sem želel še dodatno motivirati fante. To je bila zares lepa nogometna predstava, vsi so lahko uživali. Vseskozi sem zatrjeval, da Šathar nima igre, nevarni so le iz prekinitev. Že dolgo časa nisem doživel tako izjemnega vzdušja na Poljudu," je bil navdušen trener Igor Tudor.

Štirje hrvaški klubi na petkovem žrebu
V zadnji predkrog se je prvič v zgodovini kluba prebil tudi Split, ki se je s Černomorcem razšel brez zadetkov, prvo tekmo pa je dobil z 2:0.
Rijeka je s 4:0 nadigrala Vikingur, hat-trick je dosegel Adis Jahović. Miral Samardžić je odigral vseh 90 minut za Rijeko, trener Matjaž Kek pa je spočil številne nosilce igre. Četrti hrvaški klub v zadnjem predkrogu Evropske lige je zagrebški Dinamo, ki je v sredo izpadel v 3. predkrogu Lige prvakov proti Aalborgu.