Benjamin Verbič je zadel že v 11. minuti. Foto: EPA
Benjamin Verbič
Verbič v objemu soigralcev. Foto: EPA
Marko Livaja
Hrvat Marko Livaja je zagotovil napredovanje AEK-a proti Celticu. Foto: Reuters

Verbič je na olimpijskem stadionu v Kijevu v 11. minuti načel mrežo gostov. S prostega strela z desne strani je v kazenski prostor podal Viktor Cigankov, slovenski reprezentant pa je šest metrov od vrat stegnil nogo in spremenil smer žogi, tako da je končala za hrbtom vratarja Ondreja Kolarja.

Cigankov je bil podajalec tudi pri drugem zadetku Dinama v 74. minuti, ko je protinapad učinkovito sklenil Artem Besedin.

Prva tekma v Pragi prejšnji torek se je končala z 1:1. Verbič je tedaj v 82. minuti popeljal ukrajinske podprvake v vodstvo, Čehi pa so izenačili v 95. minuti z 11-metrovke. Nekdanji nogometaš Celja in Köbenhavna je 3. avgusta odločil tudi derbi ukrajinskega prvenstva proti Šahtarju (1:0).

Tekmec Olimpije bo Spartak Trnava
Na dvoboju med Spartakom Trnavo in Crveno zvezdo so napredovali srbski prvaki, ki so na Slovaškem po podaljšku zmagali z 1:2. Po 90 minutah je bilo tako kot na prvi tekmi v Beogradu 1:1. Mož odločitve je bil v 98. minuti Nemanja Radonjić, ki je po lepi akciji zadel pod prečko. Zvezdo v "playoffu" čaka Salzburg, Spartak Trnava pa bo tekmec Olimpije v zadnjem predkrogu Evropske lige. Dvoboja s Crveno zvezdo, ki so si ga v ljubljanskem taboru bolj želeli, tako ne bo.