Nogometaši Maribora se veselijo 11. naslova državnega prvaka. Foto: Aleš Fevžer
Goran Cvijanović je z glavo dosegel prvi gol na tekmi. Foto: Aleš Fevžer
Veselje Ljubljančanov po izenačenju Aneja Lovrečiča. Foto: Aleš Fevžer
Damjan Bohar je v 94. minuti prinesel zmago Muri. Foto: Marko Vanovšek
Dejan Žigon je mojstrsko zadel s prostim strelom. Foto: Aleš Fevžer
Enis Đurković in Damir Skomina
Triglav pod vodstvom Dušana Kosića (na sliki Enis Đurković) še naprej zbira točke. Foto: Aleš Fevžer
Luka Koper
Koprčani so do visoke zmage v Velenju prišli tudi po zaslugi dveh velikih napak domačega vratarja Alena Pašagića. Foto: Aleš Fevžer
Maribor vnovič državni prvak
Gorica doma premagala Aluminij

Srečanje pred 10.500 gledalci v Ljudskem vrtu je odločil Robert Berić, ki je v 73. minuti na daljši vratnici pričakal žogo po podaji Mitje Vilerja in jo z glavo pospravil za hrbet Aleksandra Šelige.

Berić je bil tudi glavni "krivec", da je Olimpija nekaj minut prej ostala brez Matica Finka, saj se je z njim v kazenskem prostoru prerival, za kar sta oba prejela rumeni karton, ki pa je bil za Finka že drugi.

Lovrečič odgovoril na gol Cvijanovića
Začetek tekme je bil dokaj miren. Prva sta zapretila Nik Omladič in Goran Cvijanović, čigar poskus z okoli 30 metrov je Šeliga v 19. minuti ubranil. V 31. minuti je Nikola Nikezić z glavo po podaji s kota za las streljal mimo leve vratnice, v naslednjem napadu pa je podobno nenatančno meril Anej Lovrečič. V 33. minuti so Mariborčani povedli. Agim Ibraimi je prodrl po desni strani in podal na drugo stran, kjer je osamljeni Goran Cvijanović z okoli 11 metrov žogo z glavo poslal za hrbet Šelige. Zmaji so tik pred iztekom polčasa izenačili. Martin Milec je žogo v kazenskem prostoru nespretno izbil, tako da je do nje prišel Lovrečič in jo v polvoleju pospravil v mrežo.

Bakle, dim, prekinitev tekme in rdeči karton Finka
Začetek in sprva tudi nadaljevanje drugega polčasa nista prinesla večjih priložnosti na nobeni strani. Zato pa so si bolj duška dali navijači, saj so v 62. minuti tako zadimili stadion, da je sodnik Damir Skomina srečanje prekinil za dve minuti. Po prekinitvi je Robert Berić na desni strani sam stekel proti Šeligi, a namesto da bi ustrelil, je podal v sredino, kjer pa je žogo izbil Aris Zarifović. Malo pozneje sta se v kazenskem prostoru prerivala Berić in Fink, za kar sta oba prejela rumeni karton. Ker je bil za Finka že drugi, je moral z igrišča.

Berić izkoristil podajo Vilerja
Osem minut pozneje je Maribor kronal številčno premoč. Mitja Viler je z leve strani poslal predložek na daljšo vratnico, kjer je Berić ušel Zarifoviću in z glavo poslal žogo v mrežo za levo vratnico Šelige. Maribor bi do konca še lahko povišal prednost, medtem ko oslabljena Olimpija ni prišla do resnejših priložnosti.

Bohar mož odločitve v 94. minuti
Mura 05
je z 1:0 premagala Celje. Odločilni gol je v 94. minuti dosegel Damjan Bohar, ki je žogo z okoli 25 metrov poslal v zgornji desni kot vrat Matica Kotnika. Muraši so bili že prej nevarnejši nasprotnik, saj je v 76. minuti goste, ki so od 44. minuti igrali brez Nejca Plesca (dva rumena kartona), po strelu Maria Sačerja rešila vratnica. Prekmurci tako za devetim mestom zaostajajo le še dve točki.

Gorica diha še malo lažje
Gorica je z zmago nad Aluminijem z 2:0 naredila velik korak k obstanku v prvi ligi. V povprečni tekmi brez veliko priložnosti je prvi gol dosegel Dejan Žigon, ki je v 59. minuti mrežo Tomaža Murka zatresel s prostim strelom. Žoga se je v mrežo odbila od prečke. Usodo domačih je nato v 72. minuti zapečatil Boštjan Frelih, ki je zadel z glavo po podaji Welleja N'diaya z desne strani.

Triglav do velike točke v Domžalah
Dobro v boju za obstanek kaže tudi Triglavu, ki je remiziral (1:1) v Domžalah. Kranjčani so povedli že v 4. minuti, ko je Vlado Šmit s prostega strela z okoli 25 metrov poslal žogo v levi zgornji kot vrat Nejca Vidmarja. Domžalčani so nato neuspešno napadali vse do 86. minute. Takrat je najprej strelec Šmit prejel drugi rumeni karton in moral z igrišča. Malo pozneje pa je Erik Janža podal pred vrata Triglava, kjer je Edvin Zolić žogo izbil v lastna vrata.

Koprčani vse opravili v prve pol ure
Domžalčani počasi izgubljajo boj za tretje mesto z Luko Koper, ki je kar s 4:1 premagala Rudar v gosteh. Srečanje v Velenju se je zaradi Koprčanov, ki so obstali v prometni genči, začelo s 45-minutno zamudo, kar je očitno bolj vznemirilo domače, ki so že po 25 minutah zaostajali z 0:3. Koprčani so povedli v 8. minuti, ko je Miroslav Ćovilo po podaji Gorana Galešića s prostega strela z glavo matiral Alena Pašagića.

Nerodni Pašagić olajšal delo Kopru
V 16. minuti se je Philippe Mendy odločil za strel z okoli 30 metrov. Pašagić je žogo že ujel, a mu je spolzela v mrežo. V 25. minuti je Matej Pučko odvzel žogo Davidu Kašniku, sprožil in zadel Sebastjana Berka, od katerega se je nato odbila v mrežo. Srečanje je bilo dokončno odločeno v 45. minuti, ko je Ivica Guberac sprožil s prostega strela z okoli 40 metrov. Pašagić je žogo ujel, a pri tem stopil čez golovo črto za 4:0 ... Domači so v 48. minuti le dosegli častni zadetek, potem ko je po podaji Rajka Rotmana z glavo zadel Ivan Firer.

NOGOMET
DRŽAVNO PRVENSTVO
32. KROG

MARIBOR - OLIMPIJA 2:1 (1:1)
10.500; Cvijanović 33., Berić 73.; Lovrečič 45.
: Fink 65./Olimpija

Maribor: Handanović , Arghus, Milec, Potokar, Viler, Filipović (79./Mertelj), Cvijanović, Mezga , Ibraimi, Tavares (93./Smrekar), Berić.

Olimpija: Šeliga, Jović, Zarifović, Delamea Mlinar , Fink , Ivelja, Omladič , Lovrečič (88./Vicente), Trifković (78./Valenčič), Nikezić, Šporar (70./Salkič).
Sodnik: Damir Skomina

GORICA - ALUMINIJ 2:0 (0:0)
350; Žigon 59., Frelih 72.

Gorica: Simčič, Celcer, Vetrih, Širok , Šturm ( 79./Bremec), Žigon, Živec (63./Frelih), M. Mevlja, Gregorič, N'diaye (82./Praprotnik), A. Jogan.

Aluminij: Murko, Topolovec, Bingo, Kurež, Bloudek, Žagar-Knez (81./Medved), Spahić (74./Lonzarić), Drevenšek (88./Vrbanec), Jovanovič, Rešek, Črnic .

MURA - CELJE 1:0 (0:0)
400; Bohar 94.
: Plesec 44./Celje

Mura 05: Draković, Barbič (67./Vinko), Mörec , Kurbus , Travner, Bohar , Rep, Maruško, Vaš, Ploj (75./Poredoš), Sačer.

Celje: Kotnik, Korošec, Žitko, Krajcer, Medved, Tomažič-Šeruga , Zajc (86./Romih), Plesec , Cebara, Srdić (79./Horvat), Bajić (66./Bajde).

DOMŽALE - TRIGLAV 1:1 (0:1)
300; Zolić 86./ag; Šmit 4.
: Šmit 86./ag

Domžale: Vidmar, Čadikovski, Gorenc Stanković , Halilović, Ihbeisheh (46./S. Vuk), Dobrovoljc, Šimunović, Balkovec (46./Osmanaj), Majer, Janža, Husmani (75./Balokog).

Triglav: Pelko , Šturm (66./Sever), Zolić, Đurković (82./Bukara), Krcić, A. Poplatnik, M. Poplatnik, Šmit , Pokorn , Stojnić, Bubanja.

RUDAR - LUKA KOPER 1:4 (0:4)
600; Firer 48.; Ćovilo 8., Mendy 16., Berko 25./ag, Pašagić 45./ag

Rudar: Pašagić, Bubalović (46./Črnčič), Stjepanović (64./Klinar), Firer, Rotman , Berko , Jahić, Kašnik , Bratanović (79./Podlogar), Radujko , Eterović.

Luka Koper: Nenezić, Blažič, Guberac, Galešić (53./Bradaschia), Mendy (90./Lotrič), Črnigoj, Mavrič, Bagarić, Hadžić, Ćovilo , Pučko (87./Žibert).

MARIBOR 32 23 4 5 71:28 73 OLIMPIJA 32 18 6 8 64:33 60 LUKA KOPER 32 14 11 7 48:34 53 DOMŽALE 32 14 8 10 36:33 50 CELJE 32 11 11 10 31:29 44 RUDAR 32 10 7 15 37:52 37 GORICA 32 9 9 14 40:53 36 TRIGLAV 32 8 10 14 33:45 34 ALUMINIJ 32 7 7 18 31:56 28 MURA 05 32 7 5 20 36:63 26