Goran Cvijanović je igral od 84. minute. Foto: Aleš Fevžer
Saša Ranić in Marin Perić
Zadetek Marina Perića (desno) je Krki zagotovil peto zmago v letošnji sezoni. Foto: Aleš Fevžer
Štromajer popeljal Koper v vodstvo

Maribor je v Ljudskem vrtu od prve minute igro prenesel na polovico gostov, Koper pa se je usmeril na branjenje lastne mreže in iskal priložnosti iz protinapadov. Gostje so le redko prišli do prave akcije, Jasmin Handanović je imel malo dela. Ko so vijoličasti imeli popolno prevlado, so "kanarčki" v 25. minuti dosegli gol. Goran Galešić je z desne strani poslal visok predložek, Jaka Štromajer pa se je znašel na pravem mestu in mimo branilcev z glavo žogo poslal v mrežo. Po golu se je igra še bolj preselila na polovico Kopra. Zvrstilo se je nekaj strelov z razdalje, a so bili nenatančni. V 42. minuti se je po močnem in natančnem prostem strelu Marcosa Tavaresa izkazal Vasja Simčič in žogo odbil v kot.

Tudi v drugem polčasu so Mariborčani oblegali gostujoča vrata in v 65. minuti le prišli do zadetka. Po akciji Martina Milca je v kazenski prostor stekel Mitja Viler in streljal, žoga pa se je z obilico sreče odbila do Nusmirja Fajića, ki jo je iz bližine pospravil v mrežo. Koper se je v 89. minuti nato znova znašel v nenadejanem vodstvu. Matej Pučko je stekel v protinapad in streljal nekoliko z leve strani, Handanović se je žoge dotaknil, a je bilo posredovanje neuspešno in žoga je končala v mreži. Gostitelji so se rešili v sodnikovem podaljšku, ko se je žoga v kazenskem prostoru odbila do Gorana Cvijanovića, ta pa je z 10 metrov zadel desni spodnji kot.
Še drugi zaporedni poraz Olimpije
21. krog so odprli Olimpija in Krka ter Gorica in Domžale. V praznih Stožicah so zmagali Novomeščani z 0:1, v Novi Gorici pa sta se moštvi razšli brez zmagovalca (1:1). Rudar je na zadnji sobotni tekmi v Celju zmagal z 1:2. V nedeljo bo še srečanje Triglav - Zavrč.
Olimpija je po visokem porazu proti Mariboru znova razočarala svoje privržence. Čeprav je bila večji del tekme boljša od Krke, je dolenjska obramba zdržala vse napade, rezervist Marin Perić pa je v 92. minuti celo poskrbel za zmagoviti zadetek gostov. Po podaji Anžeta Košnika je bil v kazenskem prostoru najspretnejši in z natančnim strelom zatresel mrežo. Ljubljančani so imeli najlepšo priložnost v 28. minuti, ko je do strela iz neposredne bližine prišel William Franklin Vicente, izkazal pa se je gostujoči vratar Matko Obradović. Ta je še kar nekajkrat dobro posredoval, tudi po strelu Nika Omladiča v 38. minuti z 20 metrov.
Cordaz v 93. minuti ubranil 11-metrovko
Domžalčani so v Novi Gorici od 5. minute imeli igralca več in vodili. Luca Berardocco je zaradi izbijanja žoge z roko v kazenskem prostoru moral predčasno pod prho, z 11-metrovke pa je za 0:1 zadel Joshua Parker. Že sedem minut pozneje so gostitelji izenačili. Iz bližine je z volejem žogo za hrbet Nejca Vidmarja pospravil Gianluca Lapadula. V 27. minuti je Parker z 12 metrov zadel prečko, žoga pa po mnenju sodnikov ni v celoti prešla golove črte, tako da je ostalo pri 1:1.
Drugi polčas je bil skromnejši. Šele v 76. minuti so za nekaj razburjenja poskrbeli belo-modri, ko je Tomas Danilievičius z glavo meril le malce previsoko. Sledilo je še nekaj polpriložnosti. V 93. minuti je Amedej Vetrih v kazenskem prostoru zrušil Parkerja, zaradi česar je sledila nova najstrožja kazen za Domžale. Spet je odgovornost prevzel reprezentant Antigve in Barbude, vendar je bil Cordaz tokrat na mestu in rešil točko za Gorico.
Rudar v dobri minuti od 0:0 do 0:2
Velenjčani so bili še tretjič v tej sezoni boljši od Celjanov. Enakovreden prvi polčas ni postregel z veliko priložnostmi, bolj zanimivo je bilo v drugem. Rudar je povedel v 53. minuti, ko je po strelu iz kota z glavo zadel Ivan Firer. Dobro minuto pozneje je na 2:0 povišal Leon Črnčič. Tadej Žagar - Knez je slabo izbil žogo, ki je končala na robu kazenskega prostora pri Črnčiču, ta pa je z lepim in natančnim strelom malce z leve strani zadel mrežico na nasprotni strani celjskega gola. A Celjani se niso dali. Sebastjan Gobec je že v 58. minuti znižal zaostanek, potem ko je uspešno skozi živi zid izvedel prosti strel z 19 metrov. Do konca tekme se je dvakrat v ugodnem položaju znašel še Andraž Žurej, a se izid ni več spremenil.