Ko je prišla mikavna ponudba Napolija, je hitro napočil post Tima Matavža. Prejšnji teden se je z Napolijem dogovoril za pogodbo, tako da je z zdravjem in zagotovljeno prihodnostjo napočil tudi čas za nove gole. Foto: Reuters
Andraž Kirm
Andraž Kirm je bil v Sloveniji z Domžalami dvakrat državni prvak (2007 in 2008), enkrat pa je bil drugi (2006). Lani je z Wislo prav v zadnjem krogu izgubil naslov poljskega prvaka. Foto: MMC RTV SLO
Samir in Jasmin Handanović
Bratranca Handanović, starejši Jasmin je Samirja navdušil za branjenje, imata zdaj skupno tri sinove, tako da ni izključeno, da se Sloveniji čez dve desetletji obeta nova generacija odličnih vratarjev. Foto: MC NZS.si/Taka

Na velikonočno nedeljo je 22-letni Šempetrc prekinil strelski post, in to v predzadnji minuti tekme Groningen - NEC, s čimer je postavil končni izid 3:1 za "ponos severa". Matavž se je dolgo ukvarjal z neprijetno poškodbo prepone, zaradi česar se je prekinil njegov izreden niz z začetka koledarskega leta, pozneje konec marca pa je tudi moral izpustiti reprezentančni kvalifikacijski tekmi z Italijo in Severno Irsko.

Preigral vratarja in prehitel branilca
Na tekmi 32. kroga Eredivisie si je Matavž v 28. minuti prislužil prvi letošnji rumeni karton, ob koncu tekme pa je izkoristil prodor in natančno podajo Pettra Anderssona. Slovenec je v dvoboju ena na ena lepo izigral vratarja Jasperja Cillessena in poslal žogo v prazno mrežo, kjer je bil branilec Lorenzo Davids prekratek na golovi črti, da bi preprečil 16. prvenstveni gol Matavža. Ob napadalčevih težavah je Groningen zdrsnil na 7. mesto prve nizozemske lige, a ima zdaj za četrtim AZ-om le tri točke zaostanka.

Mesto pred Frizijci je na 6. mestu Den Haag Aleksandra Radosavljevića, ki v petek ni mogel preprečiti domačega poraza z vodilnim Twentejem (1:2). Kranjčan, ki ravno v ponedeljek praznuje 32. rojstni dan, je kot običajno odigral vso tekmo.

Ali je Kirmovo Wislo izučila lanska končnica?
Na lovu za naslov državnega prvaka je ostalo bore malo slovenskih reprezentantov - natančneje rečeno samo dva. Mitja Viler je prispeval odločilni gol Maribor pri tesni zmagi nad Rudarjem (2:1), s čimer je slovenski naslov na dosegu roke. V tujini v vodstvu na lestvici uživa le Andraž Kirm, ki pa je na Poljskem doživel neprijeten poraz. Wisla je z 0:2 izgubila pri sosednjem Slasku iz Vroclava, tako da se ji je druga Jagiellonia Bialystok približala le na tri točke zaostanka. Do konca Ekstralige je še sedem krogov, lani pa je "bela zvezda" ravno v končnici zapravila prednost in naslov prepustila Lechu Poznanj.

Kaznovani Samir H. le opazoval poraz
Boleč poraz v visoko ligaško uvrstitev in predvsem v boju za Ligo prvakov je doživel Samir Handanovića, ki je bil ob porazu Udineseja s Parmo (0:2) resnično nemočen. Na domačem Friuliju "Sarma" ni smel braniti, ker je v prejšnjem krogu ob zmagi v Neaplju prejel četrti rumeni karton v Serii A. "Zebre" ostajajo na 5. mestu, pri čemer za četrtim Laziem zaostajajo za točko, a forma Furlanov je padla, saj so na zadnjih petih tekmah že tretjič izgubili.

Jasmin H. dobil drugega sina
Zanimivo, da konec tedna ni branil niti eden od trojice reprezentančnih vratarjev. Vid Belec (Crotone) je v Serii B prestal še drugo tekmo kazni zaradi kartonov, prvo je moral izpustiti zaradi neposredne izključitve, drugo pa zaradi rumenih kartonov. V postavi Empolija ni bilo niti Jasmina Handanovića, ki je v zadnjih tednih sicer izgubil mesto 1. vratarja proti 22-letnemu Albertu Pelagottiju. Starejši izmed bratrancev Handanović je bil odsoten, saj je postal oče, dobil je drugega sina. Februarja je prvega sina dobil tudi Samir Handanović.

Filekovićev gol prebudil nasprotnika
Med igrami nereprezentantov velja omeniti prvenec udeleženca SP-ja v Južni Afriki Suada Filekovića, ki je v Izraelu zadel za Hapoel Aškelon. Vodilni zadetek 32-letnega Ljubljančana v 22. minuti je prebudil gostitelje in Ašdod je v 2. polčasu zabil 4 gole za 4:1. V Savdski Arabiji strelski izbruh doživlja Dejan Rusič, ki je na obračunu Al Taawona in Alfaisalyja v 85. minuti postavil končni izid 4:1 za klub iz Buraidaha. 28-letni napadalec iz Krškega je v prejšnjem krogu zabil oba gola za zmago Al Taawona nad Al Hazmom. Rusičev klub je tri kroge pred koncem savdskega prvenstva na 7. mestu v 14-članskem tekmovanju.

SLOVENSKA NOGOMETNA REPREZENTANCA po izboru selektorja Matjaža Keka (24 igralcev)