Tim Matavž je z natančnim strelom povišal vodstvo na 5:1 in dosegel deveti gol v letošnjem nizozemskem prvenstvu. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Napadalec slovenske reprezentance je v 56. minuti prejel lepo globinsko podajo Georginia Wijnalduma in po strelu s prve zadel z dobrih desetih metrov. PSV je dosegel po tri zadetke v vsakem polčasu, za Groningen, pri katerem je Matavž igral od leta 2007 do konca avgusta, pa je edini zadetek (za znižanje na 4:1) dosegel Nicklas Pedersen.

AZ Alkmaar je v petek za četrto zaporedno zmago brez dobljenega gola z 2:0 premagal Utrecht (v drugem polčasu sta zadela Rasmus Elm in rezervist Johann Berg Gudmundsson), tako da ima na vrhu lestvice Eredivisie še vedno tri točke prednosti pred PSV-jem, ki je odigral tudi tekmo več. Ajax je na petem mestu, za Alkmaarjem pa zaostaja že 13 točk.