Obramba Ajaxa je imela ogromno dela z Berićem. Foto: EPA
Robert Berić
Po golu in podaji Berića Rapid še lahko upa na napredovanje prihodnji torek na Amsterdam Areni. Foto: EPA
Benjamin Verbič
Branko Ilić (Astana) - Marcos Tavares (Maribor)
Astana, ki je v 2. predkrogu Lige prvakov izločila Maribor, je v prvi tekmi 3. predkroga remizirala v Helsinkih (0:0). Branko Ilić (na sliki) je igral vso tekmo. Foto: BoBo

Verbič, ki se je na Dansko iz Celja preselil pred letošnjo sezono, je edini gol na tekmi dosegel v 51. minuti, ko je žogo velemojstrsko z okoli 20 metrov poslal v levi zgornji kot domačega vratarja Vlastimila Hrubyja.

21-letni nogometaš iz Vojnika je nato igral do 81. minute.

V četrtek se bodo na evropskem prizorišču preizkusili še drugi Slovenci: Rajko Rotman, Rene Mihelič, Tadej Trdina, Kevin Kampl, Martin Milec in Andraž Kirm.
Berić zrežiral vrnitev Rapida
Na stadionu Ernsta Happla na Dunaju je Rapid remiziral z Ajaxom (2:2) na prvi tekmi 3. kroga Lige prvakov. Gostje so bili v prvem polčasu zelo učinkoviti, Davy Klaassen je zadel v 25. in 43. minuti.
Na začetku nadaljevanja je Robert Berić z desne strani podal pred vrata, kjer je Florian Kainz znižal na 1:2. Po uri igri so gostitelji ostali le z deseterico, saj je Stefan Schwab prejel rdeči karton zaradi grobega štarta. Tudi z igralcem manj je bil Rapid zelo nevaren, v 76. minuti je rezervist Louis Schaub našel Berića, ki je iz bližine izenačil. 43.200 gledalcev je bilo navdušenih nad predstavo izbrancev Zorana Barišića.