Lionel Messi in David Villa sta bila glavna junaka v Barceloni. Foto: Reuters
David Villa
David Villa je s tem strelom povedel gostitelje v vodstvo. Foto: Reuters
Radamel Falcao
Radamel Falcao na deževni sobotni večer na Camp Nouu razočaranja ni mogel skriti. Imel ni niti ene prave priložnosti in pravzaprav v Barceloni niti ni mogel pokazati vsega svojega razkošnega talenta. Tako kot ga pred njim nista mogla prav tako zvezdniška napadalca Kun Agüero in Diego Forlan. Morda pa bodo morali Madridčane svoje travme iz dvobojev proti Barceloni začeti reševati v obrambi. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Proračun Raya, ki v lanski sezoni več mesecev ni izplačeval plač igralcem, je za Real pljunek v morje. Kljub temu so se gostje odlično upirali in končni izid še zdaleč ne odraža dogajanja na igrišču. Foto: Reuters
Nogometaši Seville
Nogometaši Seville so pred domačimi gledalci vzeli skalp Valencii. Foto: Reuters

Gostje, brez zmage pri Kataloncih od sezone 2005/06, so imeli v derbiju šestega kroga španskega prvenstva glavno besedo le v uvodnih minutah, ko je Tiago z razdalje oplazil prečko, nato so "govorili" le še evropski prvaki. Pep Guardiola želi dokazati svoj prav in je tudi tokrat kljub srednemu remiju pri Valencii (2:2) na igrišče znova postavil sistem 3-4-3 s tremi centralnimi branilci na klopi: Carlesom Puyolom, Gerardom Piquejem in Andreujem Fontasom.

Trije goli Messija, šov odprl Villa
Barca je v deževnem večeru povedla že v deveti minuti, ko je sijajno odmerjeno podajo Xavija David Villa sprejel s prsmi, preigral gostujočega branilca Mirando in zaključil za 1:0. Brazilski branilec je bil znova v glavni vlogi šest minut pozneje, ko je z avtogolom bržkone že odločil srečanje. Na 3:0 je po samostojni akciji, potem ko je izvedel avt in izmenjal dvojno podajo s Pedrom, povišal Lionel Messi. Zaplesal je med celotno gostujočo branilsko linijo in dosegel šesti gol sezone. Sedmega in osmega je dodal v drugem polčasu po novih sijajnih prodorih.

Skupno je Messi Atleticu v vseh sezonah nasul kar 14 golov v 11 obračunih, proti njim je na Camp Nouu dosegel že svoj drugi zaporedni hat-trick, lani je bilo 3:0.

Ronaldu drugi hat-trick, dva gola z bele točke
Rayo Vallecano je na gostovanju pri madridskem Realu vodil že po 12 sekundah, vendar klonil po neizmernem pritisku čete Joseja Mourinha (6:2). Ta z igro znova ni navdušila. Tudi Cristiano Ronaldo je dosegel tri gole (drugi hat-trick sezone) ob dveh zadetih enajstmetrovkah, po pol ure mučenja kraljevega kluba pa po protinapadu in podaji Kakaja tudi poravnal izid na 1:1. Real je še pred odmorom vodil, potem ko je po podaji Xabija Alonsa iz prostega strela z glavo pred gol podal Sergio Ramos, žogo je v mrežo poslal Gonzalo Higuain.

Poteza tekme za francoskega najstnika
Rayo je znova zagrozil v drugem polčasu, ko je znižal izid na 3:2, minuto pozneje pa je bil izključen še Angel Di Maria. Dvome o zmagovalcu je zapečatil francoski najstnik, ki je s potezo tekme v 67. minuti povrnil Realovo prednost na dva gola. Po podaji iz kota je čudovito sprejel žogo in jo z zunanjim delom stopala iz skoka poslal v mrežo.

Kanoute prizadejal Valencii prvi poraz
Valencia je v vihravi tekmi pri Sevilli doživela prvi poraz (1:0). Tekmo je odločil Freddie Kanoute v 18. minuti, ob tem pa so gledalci videli še tri rdeče kartone in zapravljeno enajstmetrovko gostujočega vezista Everja Banege.