Radujko v 56. minuti povišal na 2:0
Eterović v 45. minuti zadel za 1:0
Domžale vzele mero Celjanom
Koprčani s polnim plenom iz Novega mesta

Vijoličaste (proti Zavrču so letos dvakrat izgubili) in "kanarčke" na vrhu lestvice tako še naprej loči pet točk. Med seboj se bosta ekipi pomerili prihodnjo soboto na Bonifiki. Vmes bo v sredo še 29. krog.
Olimpija je po sredinem porazu v Zavrču (3:1) doživela novo blamažo, tokrat je s 4:0 klonila v Velenju. Rudar se je znova povzpel na 3. mesto, saj je Gorica doma samo remizirala proti Triglavu (1:1). Domžale so bile z 2:0 boljše od Celja.
Prvič in drugič po enakem receptu
Mariborčani so v Zavrču igrali brez poškodovanih Marka Šulerja in Dejana Mezge, gostitelji pa so pogrešali Dina Kresingerja, Miho Kokola in Karla Težaka. Po enakovrednem in nerazburljivem uvodu tekme so državni prvaki povedli v 18. minuti. Po kotu Gorana Cvijanovića je bil v skoku najvišji Nusmir Fajić. Do konca prvega polčasa je bilo še nekaj priložnosti na obeh straneh, a se mreža ni več zatresla. Maribor je na 0:2 povišal v 49. minuti. Cvijanović je znova izvedel kot, z glavo pa je zadel Arghus. Pet minut pozneje je Jean Philippe Mendy mrežo zatresel po podaji Mitje Vilerja z leve strani. Francoz je nato zadel še vratnico, za končnih 4:0 pa se je med strelce vpisal še rezervist Dare Vršič, ki je sam prišel pred vratarja Gregorja Finka in ga preigral.
Ćovilo dvakrat v polno ...
Koprčani so še četrtič v tej sezoni premagali Krko. V prvem polčasu so gledalci, med njimi je bil tudi predsednik Nogometne zveze Slovenije Aleksander Čeferin, spremljali živahno tekmo, ki pa dolgo ni postregla s pravo priložnostjo. Večkrat so proti vratom streljali gostje, a so bili premalo natančni. Koper je prvi zadetek dosegel tik pred odmorom. Goran Galešić je skoraj s polovice igrišča poslal žogo pred vrata, na drugi vratnici pa je najvišje skočil Miroslav Ćovilo in z glavo premagal Matka Obradovića. Ćovilo je v 58. minuti povišal vodstvo, potem ko je Denis Halilović po kotu z glavo najprej zadel prečko. Štiri minute zatem je končni izid takoj po vstopu v igro postavil Matej Pučko po lepi podaji v globino.
... prav tako Eterović
Velenjčani so doma Olimpijo na kolena spravili prvič po 12 letih. Večji del prvega polčasa sta ekipi v močnem nalivu bolj preizkušali tekmece s polpriložnostmi, vratarja Matjaž Rozman in Aleksander Šeliga nista imela veliko dela. V 45. minuti je v hitrem protinapadu Aljaž Krefl z natančno podajo dobro zaposlil Mateja Eterovića, ta pa je natančno zadel s kakšnih desetih metrov. Nadaljevanje je bilo povsem v znamenju Rudarja. V 56. minuti je žoga po kotu prišla do Daliborja Radujka, ki je niti ni najbolje zadel, vendar dovolj močno, da ne nespretni Matic Fink na golovi črti ne Šeliga nista mogla preprečiti gola. Eterović je nato v polno meril še enkrat, ko je spretno sprejel žogo, se obrnil in poslal žogo mimo vratarja in treh branilcev. Piko na i je postavil Matej Podlogar, ki je iz bližine natančno meril z glavo po predložku z desne strani.
Majcen spravil v slabo voljo Goričane
Novogoričani so prejšnje tri tekme proti Triglavu dobili, tokrat pa so se morali zadovoljiti z remijem. Po prvem polčasu jim je dobro kazalo, a so Kranjčani v drugem delu po enem redkih protinapadov dosegel izenačujoči zadetek. Z močnim strelom je Alexa Cordaza v 58. minuti premagal Luka Majcen. Do konca tekme gledalci niso več videli prave priložnosti. Belo-modri so povedli v 33. minuti, ko je Massimo Coda po voleju zadel enega od gostujočih igralcev, žoga je spremenila smer in presenetila vratarja Darjana Curanovića. Kmalu zatem je Amedej Vetrih z roba kazenskega prostora stresel prečko.

Strelca v Domžalah Aneff in Parker

Domžale so se z deseto zmago utrdile na šestem mestu. Prvi polčas je ponudil borbeno igro, obe ekipi sta bili čvrsti na sredini igrišča, tako da je bilo pravih priložnosti le za vzorec. V uvodu drugega dela so bili malce konkretnejši pri zaključevanju akcij Celjani, sledile pa so boljše minute gostiteljev. Ti so povedli v 78. minuti. Aladin Šišić je z desne strani podal pred vrata, tam pa je Sasha Aneff z glavo spretno in s pomočjo vratnice zadel za 1:0. Tik pred koncem tekme je končni izid s 15 metrov postavil Joshua Parker.