Mariborčani so visoko dvignili pokal za 14. naslov državnih prvakov. A počitka ne bo veliko, saj se priprave za novo sezono začenjajo že 8. junija. Foto: BoBo
Marcos Tavares
Marcos Tavares se je po koncu tekme znašel na ramenih navijačev, ki so vdrli na igrišče. Foto: BoBo
Mitja Pirih, Saša Gajser in Darko Milanič
Tudi strokovni štab Maribora si bo v dolgi sobotni noči oziroma v zgodnjem nedeljskem jutru najbrž dal duška. Od leve proti desni Mitja Pirih, Saša Gajser in Darko Milanič. Foto: www.alesfevzer.com
Leon Benko
Leon Benko (desno) je zadel za zmago Olimpije, ki jo v sredo čaka še finale pokala proti Domžalam. Foto: www.alesfevzer.com
Gorica
Zadetki s tekem v Kopru, Ljubljani in na Ptuju
Maribor visoko dvignil pokal za 14. zvezdico
7.000 navijačev ob slavju nogometašev Maribora
Zadetek s tekme Maribor - Krško

Goričani so namreč z golom Donatusa Edafeja ugnali Koper (1:0), kar pomeni, da imajo enako število točk kot Olimpija, ki je z enakim izidom strla Aluminij (Leon Benko), a so boljši v medsebojnih dvobojih.

Tako Goričani kot tudi Ljubljančani bodo igrali v kvalifikacijah Evropske lige, kjer se bodo preizkusili tudi četrtouvrščeni Domžalčani. Maribor pa bo seveda naskakoval Ligo prvakov.

Deveti Aluminj bo z drugouvrščeno ekipo druge lige, Roltek Dobom, igral kvalifikacije za obstanek med elito, kamor se seli prvak druge lige Triglav Kranj.

Hotić odločil v Ljudskem vrtu
Edini zadetek v Ljudskem vrtu, kjer se je zbralo dobrih 6.000 gledalcev, je padel v 45. minuti, ko je Dino Hotić sprožil s približno 20 metrov, ne preveč močno, a izjemno natančno, tako da se je žoga od leve vratnice odbila za hrbet Marka Zalokarja. Krško je imelo na začetku drugega polčasa v 59. minuti izjemno priložnost, saj se je Tonči Mujan znašel sam pred Matkom Obradovićem, a je slednji dobil dvoboj. Mariborčani bi pet minut pred koncem lahko povišali vodstvo, a je žogo po poskusu Valona Ahmedija Zalokar odbil z golove črte.

Rezervist Gorice Edafe junak v Kopru
Goričani so odličen spomladanski del, ko so bili najboljše moštvo lige, kronali z zmago v Kopru. Mož odločitve je bil rezervist Donatas Edafe, ki je v 77. minuti po podaji Osujija iz bližine matiral vratarja Nicka Bičića. Edafe je v igro vstopil sedem minut pred zadetkom.

Benko našel luknjo v obrambi Aluminija
Olimpija ni blestela, kljub temu pa je zmogla dovolj moči za zmagovito slovo od državnega prvenstva, za kar je s svojim desetim golom v prvenstvu poskrbel Leon Benko (39.). Gostje so bili v drugem delu nevarnejši in bi lahko tudi izenačili. Najlepšo priložnost je zapravil Francesco Tahiraj, z odlično obrambo mu je v 59. minuti veselje preprečil vratar Rok Vodišek.

Na Ptuju "odvečna" tekma za Domžale
Domžale so v tekmi, ki ni odločala o ničemer, na Ptuju "gostile" Celjane in klonile z 1:4. Domžalčane čaka v sredo finale pokala proti Olimpiji, zato je trener Simon Rožman spočil ključne igralce. Gostje so bili bolj lačni zmage, v prvem polčasu se je dvakrat med strelce vpisal Dalibor Volaš, v drugem delu pa sta zadela še Nino Pungeršek in Luka Belič. V prvem polčasu je častni zadetek za "domače" zabil Alen Ožbolt.

Rudar in Radomlje, ki se selijo v drugo ligo, so se v Dravogradu razšli brez golov (0:0).