Marcos Tavares
Naprava za zalivanje zelenice se je sprožila ob najbolj neprimernem trenutku, saj so imeli vijoličasti velik zalet. Foto: www.alesfevzer.com
Izjave po tekmi Maribor - Gabala
Izvrsten zadetek Tavaresa ni bil dovolj

Prvo tekmo so Azerbajdžanci dobili s 3:1. V Ljudskem vrtu so se organizirano branili vse do 66. minute, ko je evrogol zabil Marcos Tavares. Tri minute pozneje je Gabala ostala še brez Thea Weeksa in vijoličasti so močno pritisnili. Najbližje zmagovitemu zadetku je bil Erik Janža v 95. minuti, ko je z diagonalnim strelom malce zgrešil.

V prvem polčasu brez pravih priložnosti
V prvem polčasu gostitelji niso resneje ogrozili vrat Gabale. V uvodnih minutah niso bili pretirano uspešni, saj do pravega strela niso prišli. Gostje so v 10. minuti iz hitrega protinapada prišli do priložnosti, ko je Filip Ozobić z desne strani sprožil močan strel, Jasmin Handanović pa je žogo odbil v kot.

Mariborčani so se soočili z zgoščeno obrambo, akcije pred azerbajdžanskimi vrati so se vrstile, manjkal pa je zaključek. Ob koncu prvega polčasa so se gostje otresli pritiska in igro preselili na sredino igrišča. Pravih akcij ni bilo, le posamični poizkusi, ki pa niso bili nevarni.

Na začetku drugega polčasa so Mariborčani vse sile usmerili v napad. Gostje so imeli dve priložnosti prek Ozobića. V 50. minuti je Handanović njegov strel odbil v kot, minuto pozneje pa je uspešno posredoval po strelu iz polobrata.
Mojstrovina kapetana Tavaresa
V 66. minuti je rezervist Marwan Kabha podal do Marcosa Tavaresa, ki je z izjemnim strelom z levico z 20 metrov poslal žogo pod prečko.
Weeks izključen
Vijoličasti so dobili silovit zalet, stisnili so goste pred vrata. V 69. minuti je Theo Weeks prejel rdeči karton zaradi grobega štarta na Erika Janžo.
Bezotosni rešil z golove črte, Janža mimo vrat
Z igralcem več se je igra povsem preselila na polovico gostov. V 80. minuti je Tavares streljal iz bližine, vratar Dmitro Bezotosnij pa je žogo odbil z golove črte. En gol je Mariborčane ločil od skupinskega dela Evropske lige, gostje pa so izkoristili vsako priložnost za zavlačevanje igre. V sodnikovem podaljšku je strel Janže končal tik mimo leve vratnice in s tem so bili končani upi na evropsko jesen.
Milanič: Razočaranje je veliko
"Ocena je, da smo odigrali dobro tekmo. Malokrat se zgodi, da tako dominiraš v zadnjem krogu kvalifikacij za Evropsko ligo. Zmanjkal nam je en gol. Imeli smo načrt, da ne silimo z glavo skozi zid. Hoteli smo napadati, ampak v prvem polčasu je bilo zelo malo prostora. Z zamenjavo v drugem polčasu smo si ustvarili ta prostor. Razočaranje je veliko, pri meni pa je prepričanje, da smo odigrali dobro tekmo in tako moramo delati naprej. Ključno je to, da bodo fantje na vsaki tekmi na takem nivoju, kot so bili danes. Popolnoma jasno mi je, da bomo redko v prvenstvu imeli tako veliko ljudi, a pred športniki je nov izziv," je poudaril trener Darko Milanič.
V skupinskem delu Evropske lige so Mariborčani nastopili že trikrat, nazadnje so igrali v sezoni 2013/14, ko so se uvrstili v šestnajstino finala.