Milan Rakič je v 50. minuti potrdil zmago vijoličastih. Foto: RTV SLO
Saša Jakomin
Primorec je proti Nafti dosegel osmi zadetek v sezoni. Foto: RTV SLO
Rok Kronaveter
Rok Kronaveter je Beli krajini zabil kar štiri gole. Foto: RTV SLO

Bojan Prašnikar, ki je vijoličaste leta 1999 popeljal v Ligo prvakov, je tokrat ostal praznih rok. Že v uvodni minuti je Dragan Jelič razveselil 1.500 gledalcev v Ljudskem vrtu. Predrag Šimić je z desne strani našel Jeliča, ki je matiral vratarja Uroša Rutarja. Primorje je prikazalo bledo igro in si ni ustvarilo konkretnejših priložnosti.

Gostitelji so zaspano srečanje odločili v drugem delu, ko je v 50. minuti zadel Milan Rakič. Akcijo je začel strelec prvega zadetka Jelič, ki je podal v kazenski prostor Rakiču, ki mu z bližine ni bilo težko zadeti. Po zmagovitem zadetku, je srečanje postalo nezanimivo in brez priložnosti na obeh straneh.

Publikum se je prebudil v drugem delu
Zadnjeuvrščeni Rudar je v Velenju gostil CMC Publikum. Domači so začeli podjetno in kljub rahli premoči gostov do polčasa vodili z 2:0. V 20. minuti je le kakih 400 gledalcev razveselil Alem Mujakovič, ki je z glavo zadel po močni podaji Zorana Pavloviča s prostega strela. Vodstvo je tik pred iztekom polčasa povišal Damjan Trifkovič.Prvič mu je strel celjski vratar Gregor Fink ubranil, a je odbito žogo v drugem poskusu le spravil v mrežo.

Celjani so nezadovoljni z izidom v drugem delu zaigrali bolj odgovorno in s štirimi zadetki zmleli nasprotnika. Na 2:1 je po hudi napaki domačega vratarja znižal Darijo Biščan. S strelom s 26 metrov je izenačil Danijel Brezič, za zmago pa sta do konca srečanja zadela še Duško Stajič in Dejan Urbanč. Po tekmi je razočarani velenjski trener Roman Frangeš napovedal odstop.

Jakomin mož odločitve
Anet Koper je spomladanski zmagoviti pohod nadaljeval v Beltincih, kjer je z golom Saša Jakomina v 84. minuti ugnal Nafto z 1:0. V 1. minuti je z razdalje dlani domačega vratarja ogrel Miroslav Radulovič. Gostitelji so odgovorili z dvema nevarnima streloma na gol Jasmina Handanoviča. Handanovič je blestel tudi v nadaljevanju in v obup spravljal številne domače navijače in napadalce.

Že izrabljeno reklo, če ga ne daš, ga dobiš, so domači izkusili v 84. minuti, ko je Saša Jakomin z leve strani natančno streljal in zadel nebranjeni kot domačih vrat.

Kronaveter zabil kar štirikrat
Drava je na gostovanju v Beli krajini visoko zmagala s 5:1, srečanje pa je s štirimi zadetki zaznamoval Rok Kronaveter. Gostje so povedli že v 4. minuti prek Aleša Čeha, pozneje pa je svoj šov nadaljeval Kronaveter. Ob polčasu je bilo 3:0 za goste, v 55. minuti, pa je na semaforju pisalo že 5:0. Domači so maloštevilne gledalce razočarali v vseh pogledih. Edini svetli trenutek za Belo krajino je bil v 85. minuti, ko je tolažilni zadetek za končnih 5:1 dosegel Rok Cirar.

V sredo derbi v Novi Gorici
V sredo zvečer bo Hit Gorica gostila Domžale. Gostitelji morajo zmagati, če želijo še naprej upati na tretji zaporedni naslov.