Dalibor Radujko se veseli zmagovitega zadetka v Spodnji Šiški. Foto: MMC RTV SLO/Toni Gruden
Koper z zmago iz Ljubljane

V gosteh sta bila uspešna tudi Maribor, ki je v Lendavi slavil s 4:2, in Olimpija, ki je kar s 3:0 zmagala v Velenju pri drugouvrščenem Rudarju. Obračun nekdanjih vladarjev slovenskega nogometa Hita Gorice in Domžal se je končal z neodločenim izidom 1:1.

Pavlovič ni igral
Pri vijoličastih na tekmi proti Lendavi v postavi ni bilo Zorana Pavloviča, ki je bil v nedeljo po porazu proti Rudarju najbolj na udaru navijačev, ki so vdrli v slačilnico. Pri Nafti je iz Maribora posojeni napadalec Dalibor Volaš v 1. polčasu sedel na klopi, v 2. pa le dobil priložnost za igro.

V 22. minuti je po gneči v kazenskem prostoru zadel Elvedin Džinič, dve minuti pozneje pa je mrežo zatresel še Dejan Mezga po prodoru v kazenski prostor. V 36. minuti je z roba kazenskega prostora na 3:0 povišal Rene Mihelič.

Na začetku 2. polčasa je na 1:3 po hitri akciji z 18 metrov znižal Borut Gerenčer, v 70. minuti pa je Volaš dosegel še en zadetek za Nafto. Marka Pridigarja, ki je kar nekajkrat rešil Mariborčane, je premagal z 11-metrovke po prekršku v kazenskem prostoru nad Konstantinom Vassiljevim. Estonec bi lahko pet minut pozneje izenačil, a mu je veselje preprečil Pridigrar. Vse dvome o zmagovalcu je v zadnji minuti po protinapadu razrešil rezervist Vito Plut.

Viole bojkotirale prvi polčas
Mariborski navijači v prvem polčasu niso spodbujali svoje ekipe, v drugem pa so se vendarle oglasili.

Karič podal, Radujko v polno
Koper je v Ljubljani edini zadetek dosegel v 65. minuti. Dalibor Radujko je nemočnega Matjaža Rozmana matiral z glavo po podaji Amirja Kariča s prostega strela. V 36. minuti je vratnico zadel Ivica Guberac, v 48. minuti pa je isto storil še Interblockov Vladimir Milenković. "Kockarji" so izgubili že tretjič zapored.

Cimerotič potrdil visoko zmago
Za Olimpijo se je na stadionu Ob jezeru srečanje odlično začelo. Že v 6. minuti je Almir Sulejmanovič žogo poslal v lastno mrežo, potem ko je na desni strani preigraval in pred vrata podal Davor Škerjanc, Sebastjan Cimerotič pa je zgrešil žogo.

V nadaljevanju je nekajkrat dobro posredoval Olimpijin vratar Jan Oblak, zmago gostov pa sta v 79. in 84. minuti potrdila David Kašnik in Cimerotič. Kašnik je zadel z glavo po strelu Agima Ibraimija iz kota, Cimerotič pa z lepim strelom po tleh v daljši kot vratarja Bobana Savića. To je četrta zmaga Olimpije na zadnjih petih tekmah.

Gol, avtogol in vratnica Elsnerja
Novogoričani so osvojili prvo točko na domačem stadionu v tej sezoni. V 35. minuti je Domžale popeljal v vodstvo Luka Elsner s peto po podaji Marka Drevenška. Elsner je na začetku drugega polčasa poravnal rezultat z avtogolom po prostem strelu Enesa Demiroviča. Isti igralec je imel v 74. minuti na nogi nov zadetek, a je žogo ustavila vratnica, tri minute pred koncem pa je na drugi strani sam v protinapad krenil Etien Velikonja, a ga je vratar Nejc Vidmar ukanil in žogo preusmeril v kot.