Razlika v kakovosti je bila vidna. Mi težko konkuriramo. Z našo igro v določenih trenutkih sem vseeno zadovoljen. Slabo smo začeli oba polčasa, a svojim fantom nimam kaj očitati. Dali smo, kar smo lahko. Pohvalil bi tudi krške navijače, ki so prišli v velikem številu in nas spodbujali. Prav tako Viole. Bilo je super vzdušje.

Trener Krškega Tomaž Petrovič
Agim Ibraimi

Ne moreš se vedno trdno držati pravil ter ko se nekdo zadere in pade na tla, mu pokazati kar drugi rumeni in rdeči karton. Če smo mi dobili dva rdeča kartona, bi ga lahko po mojem mnenju tudi še kdo drug dobil.

Trener Olimpije Marijan Pušnik
Domžale
Domžalčani so se z zmago v Stožicah zavihteli na drugo mesto prvenstvene lestvice. Foto: www.alesfevzer.com
Zmaga na rojstni dan Viol, v MB tudi navijači Krškega
Decembra 7:2 za Rudar, tokrat 1:3 za Zavrč
Kako sta rdeči karton prejela Fink in Kronaveter

Maribor je pred 3.000 gledalci povedel v 7. minuti. Dare Vršič je sprožil od daleč, vratar Marko Zalokar je žogo odbil, a le do Jeana Philippa Mendyja, ki jo je pospravil v mrežo. V 14. minuti je semafor kazal že 2:0. Damjan Bohar je prodiral po desni strani in podal v kazenski prostor, kjer je Vršič zadel v polno za izid polčasa.

Ibraimi dvakrat v polno
Mariborčani so takoj po odmoru povišali vodstvo, potem ko je z roba kazenskega prostora osamljeni Agim Ibraimi matiral Zalokarja s strelom v daljši kot. A Krčani se niso predali. V 61. minuti je lepo akcijo gostov zaključil David Poljanec, ki se je po podaji Žige Jurečiča sam znašel pred Jasminom Handanovićem in ga matiral s strelom v levi spodnji kot. Sedem minut pozneje pa je Maribor spet vodil s +3, saj je drugi zadetek dosegel Ibraimi. Znova je zadel z roba kazenskega prostora. V 76. minuti je Zalokar po strelu Mendyja z glavo žogo ustavil na golovi črti.

Gol Trajkovskega, izključitvi Finka in Pušnika
Domžale so v derbiju Ljubljanske kotline gostovale pri Olimpiji v Stožicah, zmagale z 2:0 in se prebile na drugo mesto. Gostje so povedli v 16. minuti, ko je Amedej Vetrih na desni strani v ogenj poslal Nejca Skubica, ki je podal na drugo stran, kjer je neovirani Dejan Trajkovski z roba kazenskega prostora neubranljivo meril za desno vratnico Aleksandra Šelige. V 30. minuti pa nov šok za Olimpijo, saj je moral Matic Fink z igrišča zaradi dveh rumenih kartonov, ki ju je prejel v razmiku treh minut. Domači igralci vključno s trenerjem Marjanom Pušnikom so protestirali, a je sodnik Matej Jug ostal neomajen. Jug je bil znova v središču pozornosti minuto pred polčasom, ko je zaradi ugovarjanja trenerja Olimpije Pušnika poslal na tribuno. Pri Olimpiji je bil v prvem delu najnevarnejši Henty.

Rdeče videl tudi Kronaveter
"Življenje" zeleno-belih je postalo še težje v 60. minuti, ko je Rok Kronaveter s komolcem v skoku udaril Zenija Husmanija, za kar mu je Jug upravičeno pokazal drugi rumeni karton, ki je pomenil pot v slačilnico. Domžale so imele tako na zelenici dva igralca več. V 72. minuti je po podaji iz kota Gaber Dobrovoljc z glavo stresel vratnico.

Mance potrdil zmago Domžal
Le vprašanje časa je bilo, kdaj bodo gostje unovčili številčno premoč. To se je zgodilo v 84. minuti, ko je Skubic z desne strani poslal še en predložek v sredino kazenskega prostora, kjer je bil na pravem mestu najnovejša okrepitev, 19-letni Hrvat Antonio Mance, in žogo "s prve" poslal za hrbet Šelige.

Glavica usoden za Velenjčane
Zavrč se je na gostovanju v Velenju veselil prve zmage v prvenstvu (3:1), medtem ko je Rudar še tretjič izgubil. Gostje so povedli že v 4. minuti, ko je po dvojni podaji s Tonijem Datkovićem Dejan Polič poslal žogo pod prečko velenjskih vrat. Dejan Glavica je v 24. minuti povišal na 2:0, zadetek upanja za domače pa je tik pred odmorom dosegel Luka Prašnikar. Velenjčani so imeli v drugem polčasu pobudo, a je vse njihove upe v 86. minuti pokopal Glavica, ki mu je uspel lob z roba kazenskega prostora.