Gerard Deulofeu je bil najboljši igralec tekme na Vicarage Roadu. Foto: Reuters
Eden Hazard in soigralci so v veliki krizi. Foto: Reuters
Nogometaši Watforda so se veselili najbolj odmevne zmage v letošnji sezoni. Foto: Reuters
Antonio Conte je bil znova zelo razočaran, v naslednjem mesecu pa ga čaka še precej težji razpored. Foto: Reuters

Antonio Conte, ki je lani v velikem slogu poplejal modre do naslova angleškega prvaka, se bo zdaj zares znašel pod velikim pritiskom. Chelsea je padel na četrto mesto, v zadnjem mesecu je v slabi formi, čez dva tedna pa je že na sporedu derbi osmine finala Lige prvakov proti Barceloni.

Italijanski strokovnjak ima velike težave z napadalci. Alvaro Morata je poškodovan, Diego Costa je odšel k madridskemu Atleticu, Michy Batshuayi pa je že sajnsko debitiral v dresu dortmundske Borussie. Na Vicarage Roadu je začel brez klasičnega napadalca, Olivier Giroud je vstopil šele po uri igre.

Bakayoko ekspresno prejel dva rumena kartona
Gostitelji, ki na pred današnjim večerom niso zmagali na zadnjih petih tekmah Premier lige, so bili boljši že v prvem polčasu. Ključni trenutek se je zgodil po pol ure igre, ko je Tiemoue Bakayoko zaradi spotikanja prejel drugi rumeni karton, prvega je dobil v 25. minuti. Tri minute pred odmorom je vratar Chelseaja Thibaut Courtois podrl Gerarda Deulofeuja v kazenskem prostoru, z bele točke pa je bil natančen Troy Deeney z desno nogo.

Hazard mojstrsko izenačil
Tudi v drugem polčasu dolgo časa ni prav nič kazalo na izenačenje. Osem minut pred koncem je Eden Hazard preigral Daryla Janmaata in z izjemnim strelom z desnico z 20 metrov zatresel malo mrežico. Vratar Orestis Karnezis je bil nemočen.

Watford udarno zaključil srečanje
Gostitelji so sanjsko končali tekmo in kronalči premoč (streli 21:7, koti 8:3). V 84. minuti si je Janmaat izmenjal dvojno podajo z rezervistom Robertom Pereyro, nato pa ukanil Courtoisa. Razigrani Deulofeu je s svoje polovice krenil v protinapad dve minuti pred koncem, razredčena obramba gostov se je le umikala, na koncu pa je z levico potisnil žogo v mrežo. Končni izid je postavil Pereyra z močnim diagonalnim strelom v sodnikovem dodatku.

Novi trener Watforda Javi Gracia se je veselil prestižne zmage, Chelsea je na Vicarage Roadu padel prvič po septembru 1999. Conte je po polomu z Bournemouhom (0:3) prejšnjo sredo prejel novo zaušnico. Chelsea je v letošnji sezoni izgubil že šestkrat, v celotni lanski sezoni pa le petkrat.