Danny Welbeck je poskrbel, da Arsenal za vodilnim Leicesterjem zaostaja le za dve točki. Foto: Reuters
Jamie Vardy je ob koncu polčasa zanesljivo izvedel 11-m. Foto: Reuters
Christian Eriksen je zadel za veliko zmago Tottenhama. Foto: EPA
Kelechi Iheanacho
Kelechi Iheanacho je zadel pol lepi akciji Cityja, ki pa je na koncu ostal praznih rok. Foto: EPA
Daniel Sturridge je načel mrežo Aston Ville, ki jo je zatreslo šest nogometašev Liverpoola. Foto: Reuters

Leicester je po treh zaporednih zmagah, ko je ugnal Stoke, Liverpool in Manchester City, v 26. krogu klonil tretjič v tej sezoni. V prvem polčasu so bili gostje nevarnejši, tik pred odhodom v garderobo pa so povedli. Ko so v drugem delu ostali z igralcem manj, je Arsenal prevzel pobudo in dvakrat zatresel mrežo. Za zmago, s katero so se topničarji približali na vsega dve točki, je v 95. minuti – sodnik je sicer tekmo podaljšal za štiri – zagotovil Welbeck, ki je igral prvič po lanskem aprilu. V 83. minuti je Welbeck sicer šele prišel v igro. Ob koncu 94. minute je Marcin Ryszard Wasilewski napravil grob prekršek nad Nachom Monrealom. Prosti strel je izvedel Mesut Özil, ki je poslal nevarno žogo v kazenski prostor, z glavo pa jo je za tri točke Londončanov v mrežo preusmeril Welbeck.
Lisice so povedle tik ob koncu polčasa, ko je najprej Jamie Vardy po desni prodiral, žogo v kazenskem prostoru spravil mimo Monreala, Bask pa ga je nepravilno zaustavil. Vardy je prevzel odgovornost in zanesljivo izvedel enajstmetrovko, ko je Petra Čecha poslal v eno, žogo pa v drugo smer. V 54. minuti so gostje ostali brez Dannyja Simpsona, ki je v petih minutah dobil dva rumena kartona. Pot v garderobo si je prislužil, ko je za dres povlekel Olivierja Girouda. To je bil prvi strel Arsenala na vrata.

V 70. minuti – osem minut po prihodu na zelenico – je Theo Walcott izenačil. Arsenal je po izključitvi Simpsona povsem zagospodaril na terenu in ves čas oblegal vrata Liecesterja. Premoč so topničarji kronali, ko je z desne predložek v kazenski prostor poslal Hector Bellerin, Giroud je z glavo podal na desno, kjer je gostujoča obramba pozabila na Walcotta in rezervist je žogo spravil mimo Kasperja Schmeichela.

Eriksen zadel za tri točke Tottenhama
Po zmagi Arsenala, gorečega severnolondonskega tekmeca, je tudi Tottenham ujel stik z Leicesterjem. Spursi so s sedmo zaporedno zmago v vseh tekmovanjih tri točke odnesli z Etihada. Gostje so povedli v 53. minuti, ko je žoga v kazenskem prostoru v roko zadela Raheema Sterlinga. Žogo je na belo točko postavil Harry Kane in s strelom po sredini zanesljivo zadel za 1:0.

V 74. minuti so sinjemodri izenačili. Po lepi kombinaciji je z leve Gael Clichy podal v kazenski prostor, kjer je na sredini sam ostal rezervist Kelechi Iheanacho, ta pa je z močnim strelom poslal žogo v mrežo. Gostitelji so prevladovali na zelenici, a ostali praznih rok. Rezervist Tottenhama Erik Lamela je v 83. minuti po preigravanju mojstrsko podal v prostor, Christian Eriksen pa je zadel za velike tri točke Londončanov.

Liverpool šestkrat zatresel mrežo
Liverpool je napolnil mrežo zadnjeuvrščene Aston Ville (0:6). Na Villa Parku je strelske vaje redsov začel Daniel Sturridge v 16. minuti. Napadalec Liverpoola je po skoraj dveh letih znova zatresel mrežo na gostovanju. Vodstvo je v 25. minuti povišal James Milner, ko je po njegovem predložku žoga končala v mreži. Z razdalje je na 3:0 povišal Emre Can. Divock Origi je kmalu po prihodu na zelenico zadel za 4:0, le dve minuti pozneje se je med strelce vpisal Nathaniel Clyne, končni izid pa je v 71. minuti s prvim golom v dresu Liverpoola postavil Kolo Toure.