Luis Suarez se je veselil prvega zadetka v španskem prvenstvu. Foto: EPA
Lionel Messi
Lionel Messi je dosegel 15 zadetkov v letošnjem prvenstvu, deset manj od Cristiana Ronalda. Foto: EPA
Barca in Atletico sledita Realu
Je sodnik pomagal Atleticu Madrid do zmage?

Gostje, ki so prišli na Camp Nou le z obrambnimi nameni, so bili šokirani že po 71 sekundah igre. Ivan Rakitić je z lobom prelisičil obrambo Cordobe in zaposlil Pedra, ki je z desnico zatresel mrežo. To je bil drugi najhitrejši zadetek v Primeri division v letošnji sezoni. Do odmora Katalonci niso bili dovolj zbrani pred vrati.

V 53. minuti je Luis Suarez dosegel prvi zadetek za Barco v španski ligi, potem ko je izkoristil podajo Pedra. Deset minut pred koncem je Gerard Pique z glavo povišal na 3:0, podal mu je Xavi, ki je vstopil v 65. minuti. To je bil že njegov 741. nastop za Barco, s tem je izenačil rekord legende madridskega Reala Raula v tekmah, odigranih v dresu enega samega španskega kluba.

Dve minuti zatem je Messi zadel z desnico v levi zgornji kot. Sijajni Argentinec je postavil piko na i v sodnikovem dodatku.

O premoči Barce pričajo tudi statistični podatki. Gostitelji so imeli kar tri četrtine igralnega časa žogo v svojih nogah, razmerje v strelih na vrata je bilo 16:7, v okvir 9:2, iz kotov pa 8:0.