Fiorentina je z dvema porazoma v zadnjem tednu zapravila tudi teoretične možnosti za tretje mesto, ki vodi v kvalifikacije za Ligo prvakov. Foto: EPA

Iličić je na začetku drugega polčasa poskusil s strelom od daleč, meril previsoko in pri tem začutil bolečine v mišici, zato je moral v 53. minuti mesto na zelenici prepustiti Mauru Zarateju. Juve je zmagal z 1:2. Italijanski mediji poročajo, da ne gre za nič hujšega.

Berić že trenira z ekipo
Potem ko se je prejšnjo soboto na igrišča po poškodbi vrnil Kevin Kampl in takoj dosegel zadetek, je vse bližje vrnitvi tudi Robert Berić. 24-letni Krčan po hudi poškodbi kolena, ki jo je utrpel 8. novembra na tekmi proti Lyonu, že trenira z ekipo. St. Etienne je v zadnjem mesecu v odlični formi, saj je nanizal pet zaporednih zmag brez prejetega zadetka in s tem postavil nov rekord kluba.
Niz se je začel 19. marca proti Montpellieru (3:0), sledile pa so še zmage v Ajacciu (0:2), nad Troyesem (1:0), v Bastii (0:1) in nazadnje v nedeljo nad Lorientom (2:0). Zeleni na petem mestu zaostajajo le dve točki za drugouvrščenim Lyonom in prav toliko za tretjim Monacom. Drugo mesto vodi neposredno v Ligo prvakov, tretje pa v kvalifikacije.

Do konca prvenstva St. Etienne čakajo še obračuni s Toulousom (doma), Nico (v gosteh) in Lillom (doma). Morda tudi z Berićem na zelenici. Do poškodbe je na devetih tekmah v francoskem prvenstvu dosegel tri zadetke.
Pomembna zadetka Živca in Koruna
Na Poljskem se s Piastom iz Gliwic za naslov prvaka borita Saša Aleksander Živec in Uroš Korun. Prejšnji torek je na gostovanju v Poznanju pri Lechu (2:2) v 51. minuti zadel Živec (znižal je na 2:1), v nedeljo pa se je ob domači zmagi s 3:0 nad Lechio Gdansk med strelce vpisal Korun, ki je v 32. minuti dosegel prvi gol na tekmi. Piast štiri kroge pred koncem prvenstva zaostaja tri točke za vodilno Legio iz Varšave. 8. maja se bosta vodilni moštvi udarili na derbiju v poljski prestolnici.

NOGOMETNA REPREZENTANCA po izboru selektorja Srečka Katanca za marčni tekmi (23)

vso tekmo

vrnitev po bolezni, branil prvič po 2. aprilu; premagan prvič po natančno 900 minutah, prejel prvi gol v spomladanskem delu

2 skoka, 90-odstotna natančnost podaj (43/48);
5 dobljenih dvobojev, 79-odstotna natančnost podaj (31/39)

prva tekma polfinala pokala;
3 preigravanja, 85-odstotna natančnost podaj (22/26)
/
2. najvišja ocena pri Palermu, v 76' za 2:2 = prvi gol v Serie A, v 81' - 10. karton, prekršek za 11-m v 11' (1:1), 1 strel, 81-odstotna natančnost podaj (21/26);
počival zaradi kartonov
Andraž StrunaPAS Giannina (GRČ)*konec sezone*-šesto mesto, zaostali dve točki za uvrstitvijo v končnico za evropska tekmovanja
VEZISTI (9)
Valter BirsaChievo (ITA)Chievo - Frosinone 5:1;

/;
72' (1:0)
(6,6)

na klopi;
3 streli, 88-odstotna natančnost podaj (28/32)

Fiorentina - Juventus 1:2
72' (2:1) (6,2);
53' (0:1)
(6,7)
1 strel, 65-odstotna natančnost podaj (11/17);
3 streli, 93-odstotna natančnost podaj (27/29)

Andraž KirmOmonia (CIP)Omonia - AEK Larnaka 5:3 (0:0) - po 11-m; Omonia - APOEL 0:266' (0:0);
68'
(0:2
)
povratna tekma polfinala pokala, Omonia se bo v finalu 18. maja pomerila z Apollonom Limassol;
/
Rene KrhinGranada (ŠPA)Granada - Levante 5:1;
Celta Vigo - Granada 2:1
72' (3:0) (6,3);
64' (1:0)

Viborg - Köbenhavn 1:1
64' (0:0);
46' (1:0)

povratna tekma polfinala pokala, Köbenhavn se bo v finalu 5. maja pomeril z Aarhusom;
/

Blaž VrhovecCeljeDomžale - Celje 0:1 (P);
Gorica - Celje 1:2
vso tekmo;
/
/;
Miha ZajcOlimpijaOlimpija - Krško 0:1vso tekmo v 3' - 4. karton, izpustil bo tekmo v Kopru
NAPADALCI (3)
Roman BezjakRijeka (HRV)Rijeka - Dinamo 0:0;
87' (0:0);

na klopi;
2 skoka, 53-odstotna natančnost podaj (9/17)
Dominic MarohKöln (NEM)Köln - Darmstadt 4:1vso tekmo (7,4)4 skoki, 93-odstotna natančnost podaj (56/60)

Domen ČrnigojLugano (ŠVI)Basel - Lugano 3:0; Sion - Lugano 3:1 61' (2:0);
46' (0:1)
/;
/
Kevin KamplBayer Leverkusen (NEM)

Schalke - Bayer Leverkusen 2:3

vso tekmo (6,7)

2 strela, 79-odstotna natančnost podaj (34/43)

Dejan LazarevićAntalyaspor (TUR)Osmanlispor - Antalyaspor 3:0

/

poškodovan
Nik OmladičEintracht Braunschweig (NEM II)

1860 München - Eintracht B. 1:0

vso tekmo/
Rajko RotmanIstanbul Baseksehir (TUR)

Istanbul - Sivasspor 2:2

/

zunaj postave
Dalibor StevanovićMordovia Saransk (RUS)Spartak Moskva - Mordovia 2:2vso tekmo (7,1)4. najvišja ocena na tekmi, 2 strela, 87-odstotna natančnost podaj (47/54)
NAPADALCI
Robert BerićSt. Etienne (FRA)St. Etienne - Lorient 2:0 -

po hudi poškodbi se je vrnil na treninge in naj bi kmalu zaigral

Džengis ČavuševićSt. Gallen (ŠVI)St. Gallen - Sion 2:1; Grasshoppers - St. Gallen 2:074' (2:1);

/;
46'
(1:0
) (5,9)
na klopi;
2. najnižja ocena na tekmi
, brez strela, 60-odstotna natančnost podaj (3/5)
Andraž ŠporarBasel (ŠVI)Basel - Lugano 3:0;
Vaduz - Basel 0:0
-poškodba - konec sezone
Luka ZahovićHeerenveen (NIZ)Heerenveen - Ajax 0:2/na klopi
"Upokojene ladje" - nogometaši, ki so se poslovili od reprezentance, v kateri so počutili pečat

Shonan Bellmare - Omija Ardidža 0:1

71' (0:0)

v 83'

Marko ŠulerMariborMaribor - Zavrč 5:1 (P);
/;
/

V tabelo so za igralnim časom dodane ocene statističnega portala WhoScored.

Ocene so decimalne od 1 do 10 po študijskem sistemu, izhodišče pa znaša 6,0. Vrednosti se določajo na podlagi dogodkov in dejavnosti nogometaša (od golov, ključnih podaj, podaj, preigravanj do posredovanj in napak ter kazni). WhoScored pokriva 11 svetovnih lig in obe evropski tekmovanji. Pri opombah o najvišji ali najnižji oceni se ne upoštevajo rezervisti.