Za edini zadetek sta na derbiju poskrbela Alexis Sanchez in Neymar, ki sta bila tudi junaka zmage nad Realom. Foto: Reuters
Neymar
Pri Barceloni je bil najbolj razigran Neymar, ki je v zadnjem času v odlični formi. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo in Gareth Bale
Cristiano Ronaldo in Gareth Bale se veselita tretjega zadetka za kraljevi klub. Foto: EPA

Barca je v soboto dobila "el clasico" proti Realu, v torek potem slavila v Vigu, tokrat pa so dobili še 'derbi barceloni'. Domači nogometaši so imeli tako rekoč ves prvi polčas žogo v svojih nogah, toda le stežka prebijali trdno obrambo gostov, ki so si priigrali prvo zares lepo priložnost. V 36. minuti je ob neodločnem Daniju Alvesu do velike priložnosti prišel nekdanji Barcin nogometaš Victor Sanchez, toda pravočasno je razčistil Victor Valdes.

Na drugi strani je bilo najbolj vroče prav ob koncu polčasa, ko je najprej z volejem z 20 metrov poskusil Andres Iniesta, a je bil Kiko Casilla na mestu, takoj zatem pa je Dani Alves po kombinaciji s Sergiom Busquetsom z roba kazenskega prostora zadel vratnico. V drugem delu je Barca še močneje pritisnila. V 54. minuti je po podaji Danija Alvesa nevarno z glavo streljal Lionel Messi, z obrambo pa se je izkazal Casilla.

V 68. minuti pa je obramba Espanyola vendarle klonila. Na levi strani je žogo dobil Neymar, ki je preigraval, nato pa mojstrsko med nogama Raulu Rodriguezu in Sidneiju poslal pred vrata, kjer jo je v prazno mrežo pospravil Alexis Sanchez. Pet minut predtem je Neymar z roba kazenskega prostora povsem z leve strani lepo zavrtinčil žogo, a je zletela tik ob vratnici. Messi na četrti tekmi La Lige zapored ni zadel, nevarno je v 83. minuti Argentinec poskusil s prostega strela, žoga pa je zletela tik ob vratnici.

Real prevladoval v prvem polčasu
Vse je kazalo, da bo madridski Real zlahka osvojil tri točke pri mestnem tekmecu Rayo Vallecanu, vendar se je moral na koncu zelo potruditi (2:3). Kraljevi klub je povedel že v 3. minuti, ko je Cristiano Ronaldo zadel po podaji Luke Modrića. Po pol ure igre je Gareth Bale z milimetrsko natančno podajo zaposlil Karima Benzemaja, ki je rutinsko povišal na 0:2.

Rayo vstal od mrtvih
Sijajni Bale je na začetku drugega polčasa z desne strani podal pred vrata, kjer je Ronaldo poslal žogo v mrežo. V 53. minuti je Pepe v kazenskem prostoru podrl Jonathana Viero, ki je z bele točke znižal. V naslednji akciji je prekršek za najstrožjo kazen storil Marcelo, Viero pa je še drugič poslal Diega Lopeza v napačno smer. Rayo je dobil silovit zalet. Najprej je Lopez obranil nevaren strel Viere v 66. minuti, kmalu zatem je rezervist Adrian Embarba meril za las mimo vrat. V 69. minuti je Alberto Bueno stresel še okvir vrat, enajst minut pred koncem pa je Saul ujel Lopeza na napačni nogi, a je žoga švignila mimo vratnice.
"Drugi polčas je bil prava katastrofa. Morali bi nadaljevati igro iz prvega dela, ko smo bili superiorni na igrišču. Imamo zelo kakovostno ekipo, ki si ne sme privoščiti, da tekmece tako spusti nazaj v igro," je bil jezen trener Reala Carlo Ancelotti.

Atletico ohranja korak z Barco
Atletico Madrid ostaja tik za Barcelono. Na Calderonu je z 2:0 ugnal Athletic iz Bilbaa. Za 11. zmago vrste Diega Simeoneja sta znova zadela David Villa in Diego Costa, ki je zabil 13. v tej sezoni državnega prvenstva in se na vrhu lestvice strelcev izenačil z Ronaldom.