Navijači Celtica

Škotske prvake je prvič vodil nekdanji trener Liverpoola Brendan Rodgers, ki je v obeh polčasih na igrišče poslal dve različni postavi. Kapetan Celjanov Danijel Miškić je gostitelje povedel v vodstvo v 28. minuti s strelom "iz prve" po kotu, v 49. minuti pa je s prostega strela čez živi zid zadel tudi za 2:0.

Za Celtic je najprej mrežo zatresel Turek Nadir Ciftci v 56. minuti z glavo, v 75. minuti pa je končni izid postavil Avstralec Tom Rogic z lepo spodkopanim strelom. Obakrat je podal Stuart Armstrong.
Celtic je v ponedeljek prispel v Maribor, kjer bo ostal dva tedna. V okviru poletnih priprav bodo Škoti odigrali prijateljske tekme še s Sturmom 3. julija v Gradcu, Olimpijo 6. julija (sreda) v Stožicah in Mariborom 9. julija (sobota) v Ljudskem vrtu.
Mujčinović končal kariero
V Celju so poskrbeli tudi za slavnostni trenutek, saj je v 19. minuti kariero sklenil 42-letni vratar Amel Mujčinović, ki je za grofe od leta 1996 branil kar na 304 prvoligaških tekmah, še 40 pa jih je odigral v dresu Mure. Kot trener vratarjev bo ostal v klubu tudi v prihodnje.