Tim Matavž je dosegel gol z enajstmetrovke, a Vitesse je na koncu ostal brez točk. Foto:

Pred 17.263 gledalci so gostitelji zmagali s 4:2. Matavž je Vitesse v 62. minuti z 11-metrovke popeljal v vodstvo z 1:2, toda Groningen je že tri minute pozneje izenačil. V 78. in 82. minuti pa so domači nogometaši zadeli še dvakrat ter v 12. krogu Eredivisie prišli do tretje zmage in se povzpeli na 13. mesto. Vitesse je šesti, doživel je tretji poraz.

Razmerje v strelih je bilo sicer 12:20 za goste. Kar sedem jih je sprožil Matavž, ki je dobil tudi pet zračnih dvobojev. Statistično je bil drugi najbolje ocenjeni igralec Vitesseja. Na lestvici strelcev si deli tretje mesto, več sta jih dosegla le člana PSV-ja Hirving Lozano in Jürgen Locadia, po devet.

V četrtek bo Vitesse v Evropski ligi gostoval pri Laziu. Do zdaj je zbral le eno točko in ima malo možnosti, da bi prezimil v Evropi.

Zajc drugič zadel v Serie B
Zadetka se je ta konec tedna veselil tudi Matavžev sokrajan iz Šempetra pri Gorici Miha Zajc. Na tekmi 15. kroga italijanske druge lige je ob zmagi Empolija nad Ceseno s 5:3 na igrišče prišel v 81. minuti in štiri minute pozneje dosegel gol za vodstvo s 4:1. Po podaji z leve strani je žogo v mrežo spravil iz bližine v drugem poskusu. V 87. minuti se je izkazal še z lepo podajo Radetu Kruniću, ki je povišal na 5:1.

Zajc je zadel drugič v tej sezoni, prvič je bil uspešen konec septembra ob porazu v Avellinu (3:2). Igral je na vseh 15 tekmah, a večinoma kot rezervist. Od prve do zadnje minute je bil na zelenici štirikrat. Empoli je s 24 točkami na lestvici šesti, le dve točki za vodilnima Barijem in Parmo.

Manj sreče je imel novembra še en Šempetrc Etien Velikonja, ki si je pred dvema tednoma na Nizozemskem v dresu Willema II znova huje poškodoval koleno, moral na operacijo in že končal sezono. Gol proti Ajaxu 28. oktobra z 11-metrovke bo tako za nekaj časa njegov zadnji.

vso tekmo (6,6)

podaje 22/32 (69 %), 3 dobljeni zračni dvoboji, igral petič v sezoni, tretjič vso tekmo
Antonio Delamea MlinarNew England Revolution (ZDA)*konec sezone*/sedmo mesto v vzhodni konferenci, 15. na skupni lestvici med 22 ekipami

1 strel, 3 preigravanja, podaje 44/50 (88 %), najbolje ocenjeni igralec Anžija

Nejc SkubicKonyaspor (TUR)Konyaspor - Antalyaspor 1:1 vso tekmo (7,0)

VEZISTI (10)
Valter BirsaChievo (ITA)Torino - Chievo 1:184' (1:1) (6,5)1 strel, podaje 36/42 (86 %)
Damjan BoharMaribor (SLO)

81' (1:0)

/

Kevin KamplLeipzig (NEM)Bayer Leverkusen - Leipzig 2:2vso tekmo (7,0)
1 strel, 6 dobljenih dvobojev, podaje 25/32 (78 %)
Rene KrhinNantes (FRA)

PSG - Nantes 4:1

/

poškodovan (stegenska mišica), predtem štirikrat zapored igral vso tekmo

Jasmin KurtićAtalanta (ITA)Inter - Atalanta 2:0vso tekmo (5,7)
brez strela, podaje 38/45 (84 %), v 53' - drugi karton, najslabše ocenjeni igralec tekme, tretjič v tej sezoni igral vso tekmo

poškodovan

Rajko RotmanGöztepe (TUR)Bursaspor - Göztepe 0:069' (6,3)podaje 36/46 (78 %), v 49' - tretji karton, najslabše ocenjeni izmed igralcev, ki so začeli tekmo
Benjamin VerbičKöbenhavn (DAN)

SönderjyskE - Köbenhavn 3:0

/

zunaj postave (odslužil drugo tekmo kazni zaradi rdečega kartona), že šesti poraz Köbenhavna, ki je na lestvici šesti

Amedej Vetrih
Domžale (SLO)

87' (1:0)

/

NAPADALCI (4)
Roman BezjakDarmstadt (NEM II)Darmstadt - Sandhausen 1:2

/

zunaj postave
Josip IličićAtalanta (ITA)Inter - Atalanta 2:0

55' (1:0) (6,7)

brez strela, 3 preigravanja, podaje 27/29 (93 %)
Tim MatavžVitesse (NIZ)Groningen - Vitesse 4:2vso tekmo (7,4)

v 62' z 11-metrovke za vodstvo z 1:2 - sedmi zadetek, v 86' - drugi karton, 7 strelov, 5 dobljenih zračnih dvobojev, 2 preigravanji, podaje 9/13 (69 %), drugi najbolje ocenjeni igralec Vitesseja

Andraž ŠporarArminia Bielefeld (NEM II)Arminia Bielefeld - Eintracht Braunschweig 2:2/zunaj postave zaradi operacije modrostnih zob

V tabelo so za igralnim časom dodane ocene statističnega portala WhoScored.

Ocene so decimalne od 1 do 10 po študijskem sistemu, izhodišče pa znaša 6,0. Vrednosti se določajo na podlagi dogodkov in dejavnosti nogometaša (od golov, ključnih podaj, podaj, preigravanj do posredovanj in napak ter kazni). WhoScored pokriva 17 svetovnih lig in obe evropski tekmovanji. Pri opombah o najvišji ali najnižji oceni se ne upoštevajo rezervisti.