Simone Zaza je s tem strelom prinesel Juventusu dragocene tri točke. Foto: Reuters
Paulo Dybala in Marek Hamšik
Juventus ima zdaj točko prednosti pred Napolijem. Foto: Reuters

Juventus je podaljšal rekordni niz na 15 zaporednih zmag, medtem ko so Neapeljčani izgubili prvič po osmih zaporednih zmagah v Serie A in Torinčanom prepustili vrh lestvice.
Zaza, ki je v 58. minuti zamenjal Alvara Morato, je pri zadetku našel prostor na robu kazenskega prostora in z levico premagal Pepeja Reino. Žoga se je na poti v mrežo malenkost dotaknila Raula Albiola.
Bonucci preprečil gol Higuainu
Napoli, katerega napad je s 53 zadetki najučinkovitejši v ligi, ni dal veliko dela Gianluigiju Buffonu, še najbližje zadetku so bili gostje v 35. minuti, ko je po predložku Elseida Hysaja pred osamljenim Gonzalom Higuainom z izjemnim posredovanjem podstavil nogo Leonardo Bonucci in žogo preusmeril v kot. Branilec stare dame je moral zaradi poškodbe na začetku drugega polčasa predčasno z igrišča.
Za Juventus sta imela v prvem polčasu priložnosti Juan Cuadrado in Paul Pogba, ki je s prostega strela s skoraj 30 metrov meril za malo mimo vrat. Francoz je zapretil tudi po uri igre s podajo Paulu Dybali, ki pa je streljal čez prečko. Pri Neapeljčanih so zatajili ključni igralci, poleg Higuaina še Lorenzo Insigne in Marek Hamšik.
Babacar zlata rezerva vijoličastih
V Firencah je v obračunu moštev, ki se borita za Ligo prvakov, Fiorentina z 2:1 premagala Inter. Junak je bil rezervist El Hadji Babacar, ki je Samirja Handanovića premagal v sodnikovem podaljšku.
22-letni Senegalec je vstopil v igro štiri minute prej namesto Josipa Iličića. V odločilni akciji je Handanović najprej ubranil strel Zarateja, a se je žoga odbila do Babacarja. Njegov prvi poskus je "Sarma" zaustavil, vendar je žoga spet prišla na nogo Senegalcu, ki je bil v drugem poskusu iz neposredne bližine uspešen.

Inter je povedel v 26. minuti prek Marcela Brozovića, po eni uri pa je izenačil Borja Valero, ki je zadel z glavo po podaji Iličića. V živčnem zaključku je sodnik pokazal tri rdeče kartone. Najprej je v 82. minuti izključil branilca gostov Tellesa, v 90. minuti pa je pot v slačilnico pokazal še Zarateju in Kondogbiaju.
Tretjeuvrščena Fiorentina je pobegnila Interju za štiri točke.