Klemen Lavrič (levo) je zadel po samo 26 sekundah. Foto: EPA
Režiserja preobrata: Klemen Lavrič in Matej Mavrič.
Lavrič in Mavrič sta dosegla prva gola za izbrano vrsto. Foto: EPA
Nastja Čeh
Nastja Čeh, ob njem Dadu, je dobil veliko udarcev. Foto: Reuters
Brane Oblak
Oblak je imel tokrat srečno roko. Foto: RTV SLO

Varovanci Braneta Oblaka so prvi polčas v Kišinjovu odigrali izjemno slabo in prejeli še en poceni zadetek. Po podaji s prostega strela je Samirja Handanoviča, ki je dobil prednost pred Borutom Mavričem, premagal Rogaciov, zamudil pa je Boštjan Cesar.

Ob tem so imeli Slovenci obilo smole, saj je Rogaciovu nesrečno podal Simon Sešlar, potem ko ni uspelo izbiti žoge. Dve minuti pozneje so imeli "beli" edino priložnost v prvem delu, a je Tonči Žlogar streljal naravnost v Hmaruca.

V nadaljevanju pa je Oblakovi četi uspel velik preobrat. Po samo 26 sekundah je namreč menjava Klemen Lavrič izkoristil podajo Aleksandra Rodiča in z glavo poravnal izid. To je bil sploh prvi gol Trboveljčana za reprezentanco. Slovenci so prevzeli pobudo in v 57. minuti kronali premoč. Podajo Nastje Čeha s prostega strela je Matej Mavrič z glavo in ob pomoči Catinsusa spravil v mrežo.

Po vodstvu so se Slovenci osredotočili na protinapade in v enem izmed njih bi Lavrič lahko zatrl vse upe Moldavcev, toda njegov strel je zletel mimo vrat. Še lepšo priložnost je imel v 82. minuti Rodič, a tudi on je bil nenatančen. Zapravljene priložnosti bi se lahko v 87. minuti grdo maščevale, vendar je na slovensko srečo Frunza zgrešil z nekaj metrov.

Že prej se je po slovenskih željah izteklo v Oslu, kjer je Škotska z goloma Kennyja Millerja z 2:1 ugnala Norveško. Italija je povozila Belorusijo s 4:1 in si tako rekoč že zagotovila nastop v Nemčiji. Slovenija se je na 2. mestu lestvice izenačila z Norveško, vendar je pot do dodatnih kvalifikacij še daleč. Do konca bo namreč igrala še z Italijo v gosteh in Škotsko doma, medtem ko vikingi gostijo Moldavijo in gostujejo v Belorusiji. Lahko se celo zgodi, da niti šest točk ne bo dovolj ...

Brane Oblak: "Po težki diskusiji med odmorom sem prepričal igralce, da Moldavijci ne morejo igrati več tako dobro kot v prvem delu. To se je izkazalo za resnično. Oni so bili slabši, mi boljši. Slovenci težko zmagamo, če zaostajamo, tokrat nam je uspelo, zato moramo biti zadovoljni. Naša zmaga bi lahko bila še izdatnejša, slavili bi lahko s 4:1. V prvem polčasu bi lahko menjal tri igralce - Cimerotiča, Rodiča in Čeha, odločil sem se za Cimeta, njegova zamenjava pa je upravičila zaupanje."

MOLDAVIJA - SLOVENIJA 1:2 (1:0)
7.000; Rogaciov 31.; Lavrič 46., Mavrič 57.

BELORUSIJA - ITALIJA 1:4 (1:3)
29.000; Kutuzov 4.; Toni 6., 14., 55., Camoranesi 45.

NORVEŠKA - ŠKOTSKA 1:2 (0:2)