James Hernandez, Cristiano Ronaldo in Javier Hernandez so blesteli na Riazorju. Foto: EPA
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je dosegel 27. hat-trick v karieri. Foto: EPA
Pablo Hernandez
Pablo Hernandez je s peto poskrbel za vodstvo Celte. Foto: EPA

Kraljevi klub je povedel v 29. minuti, ko je povedel z zadetkom Cristiana Ronalda z glavo. Sedem minut zatem je James Rodriguez dosegel pravi evrogol, kolumbijski napadalec je z izjemnim strelom s 15 metrov poslal žogo pod prečko, vratar German Lux je bil nemočen. Vratar Deportiva je štiri minute pred odmorom stekel preveč zunaj vrat, 35 metrov iz gola je posredoval pred Karimom Benzemajem. Francoz je padel, sodnik Pedro Jesus Perez Montero pa je pustil prednost in Ronaldo je žogo poslal v prazno mrežo.

Na začetku drugega dela je Sergio Ramos igral v kazenskem prostoru z roko, z bele točke je Ikerja Casilasa ukanil Haris Medunjanin. V nadaljevanju je na sceno stopil Gareth Bale, ki je v 66. minuti zadel po podaji Marcela, osem minut zatem pa je izkoristil podajo Isca. Ronaldo je v 78. minuti povišal na 1:6 z natančnim strelom z leve strani. Deportivu je uspelo znižati, rezervist Toche je bil natančen z glavo. V zadnjih trenutkih je bil dvakrat natančen še Javier Hernandez, ki je vstopil četrt ure pred koncem.
Atletico doma le do točke
Atletico je na stadionu Vicente Calderon oddal dve točki proti Celti iz Viga (2:2). Gostje so povedli v 19. minuti, ko je Pablo Hernandez s peto matiral Miguela Angela Moyo, Jan Oblak je sedel na klopi za rezervne igralce. Atletico je prišel do preobrata še pred odmorom. Izenačil je Miranda, v 41. minuti pa je bil z glavo natančen Diego Godin. Končni izid je postavil Nolito z bele točke v 53. minuti. Pritisk Atletica v zadnjih minutah ni obrodil sadov.