Aluminij v prejšnjem krogu ni presenetil Maribora, v drugem krogu pa je razveselil domače navijače z zmago. Foto: www.alesfevzer.com
Zadetki s tekme med Aluminijem in Krškim

Dvoboj dveh najmlajših ekip 1. SNL, povprečna starost igralcev Aluminija je 22,1 leta, povprečna starost igralcev Krškega pa je 22,4, je postregel s kar šestimi zadetki.

Tekmo je bolje začela domača ekipa, v osmi minuti je Žiga Škoflek zadel prečko, tri minute pozneje pa je do nevarnega strela prišel Vedran Mesec, a je bil vratar na pravem mestu. V 16. minuti je igralec Krškega Jan Gorenc skorajda poslal žogo v lastno mrežo.

Domači navijači so gol dočakali v 33. minuti, ko je Ibrahim Mensah z natančnim strelom po tleh v kazenskem prostoru popeljal Aluminij v vodstvo. Nekaj minut pozneje je Francesco Tahiraj zadel okvir vrat, izpustil pa je priložnost, da Aluminij poviša vodstvo.

Škrbić dvakrat zadel
V drugem polčasu so Krčani zaigrali bolje, najbolj aktiven je bil Miljan Škrbić. V 53. minuti je domači vratar po njegovem strelu preprečil izenačenje, štiri minute pozneje pa je bil nemočen. Levji delež je opravil Tonči Mujan, ki je lepo zaposlil Škrbića, ta pa je po natančnem strelu izenačil na 1:1. A gosti se s tem niso zadovoljili, v 63. minuti so znova izpeljali lepo akcijo po desni strani, ob pravem času na pravem mestu pa se ponovno znašel Škrbić in soigralce popeljal do vodstva z 2:1. Škrbić je v prvih dveh krogih dosegel kar štiri gole.

Razburljiva končnica pripadla Aluminiju
Aluminij je ob koncu tekme zaigral agresivnejše, kar se mu je obrestovalo, uprizorili so pravi preobrat. V 79. minuti je Škoflek – po predložku "rezervista" Alena Krajnca z leve strani – z glavo streljal mimo vrat, le dve minuti pozneje pa so gostitelji vendarle izpeljali učinkovito akcijo, ki jo je z golom kronal Mesec. To je bil le uvod v razburljivo končnico: v 83. minuti je gostujoči branilec Marko Krajcer nespretno posredoval, žogo je poslal v lastno mrežo, končni izid pa je postavil Marko Nunić.

Aluminij, ki je v 1. krogu izgubil z Mariborom (1:0), je vknjižil prvo zmago.