Martin Oraže je v 50. minuti znižal na 3:4. Foto: BoBo
Železarji niso izkoristili prve priložnosti za finale

Gostje so pred 2.800 gledalci povedli že v tretji minuti, ko je prednost igralca več izkoristil Giulio Scandella.

Eric Pance je v deveti minuti izenačil, a je že štiri minute pozneje Jose Antonio Magnabosco poskrbel za novo vodstvo gostov. V 26. minuti pa je Andreas Lutz povišal na 1:3.

Zadetek priključka je v 34. minuti prispeval Žan Jezovšek po lepi podaji Saša Rajsarja. To ni zmedlo Italijanov, saj je je že dobro minuto pozneje izkušeni Krys Kolanos zabil za 2:4.

V zadnji tretjini so železarji prikazali najboljšo igro. Blestel je vratar Asiaga Frederic Cloutier. Martin Oraže je s strelom z modre črte v 50. minuti znižal na 3:4. Popoln napad je sladil v zadnjiuh minutah. Anthony Nigreo je plošček 41 sekund pred koncem poslal prek ograde in Jeseničani so imeli prednost igralca več. Polminutni odmor Nika Zupančiča in navodila za zadnji napad tudi z dodatnim napadalcem niso prinesli tako želenega zadetka. Razmerje strelov je bilo 34:31 za Jeseničane.

Odločilna tekma bo v četrtek ob 20.30 v Asiagu. Finale se začenja v soboto, gostitelj pa bo Ritten, ki je izločil Cortina s 3:1 v zmagah.