Anthony Modeste se je veselil šestega zadetka v letošnji sezoni. Foto: EPA
Joshua Kimmich
Joshua Kimmich je pravo odkritje sezone. Foto: EPA
Admir Mehmedi
Admir Mehmedi se na zadnjih 22 tekmah v Bundesligi ni vpisal med strelce, post pa je končal v 10. minuti. Foto: EPA
Kevin Kampl in Lukasz Piszczek
Kevin Kampl je bil zelo aktiven proti nekdanjim soigralcem. Foto: EPA

Trener kozličkov Peter Stöger je na novinarski konferenci v četrtek po tihem računal na točko, o zmagi raje ni niti razmišljal. Bavarci so imeli veliko premoč (streli 27:5, posest 68:32 %). Po uri igre so gostje vzpostavili ravnotežje in bili zelo nevarni v protinapadih.

Carlo Ancelotti je po porazu v sredo v Madridu na klopi pustil Jeroma Boatenga in Philippa Lahma, tudi Thomas Müller, Arturo Vidal in David Alaba so vstopili šele v drugem polčasu. Zaradi lažjih poškodb nista bila v kadru Franck Ribery in Thiago Alcantara.

Kimmich pred vrati zelo iznajdljiv
Na novi zelenici na Allianz Areni so gostitelji pričakovano pritisnili od prve minute, a proti zelo dobro organizirani obrambi Kölna niso prišli do velikih priložnosti. Pet minut pred odmorom je Juan Bernat podal z leve strani pred vrata, kjer je Joshua Kimmich v slogu najboljših napadalcev z glavo preusmeril žogo v mrežo. 21-letni vezist je v izjemni strelski formi, to je bil že njegov tretji zadetek v letošnji sezoni v nemškem prvenstvu, natančen pa je bil tudi v Ligi prvakov proti Rostovu in v dresu nemške izbrane vrste v Oslu.

Modeste ušel Martinezu in izenačil
V 55. minuti je po podaji iz kota Javi Martinez z glavo stresel vratnico. Osem minut zatem pravi šok za gostitelje, Köln je iz prve nevarne akcije izenačil. Marcel Risse je z desne strani podal pred vrata, Anthony Modeste se je izognil prepovedanemu položaju, ušel je Martinezu in z desnico mojstrsko zadel žogo v zraku, Manuel Neuer je krenil v napačno smer in ni imel možnosti.

Še Müller in Bernat v okvir vrat
Na koncu je Bayern vse moči usmeril v napad. Po podaji iz kota je Müller poskusil z volejem, vratar Timo Horn je žogo z odličnim refleksom preusmeril v prečko. Tri minute pred odmorom je Juan Bernat z roba kazenskega prostora že matiral Horna, a je žoga zadela vratnico.

Köln je dočakal pravo priložnost, ko je bila obramba Bayerna razredčena. V 92. minuti je rezervist Artjoms Rudnevs podal v prazen prostor, Zoller je stekel sam proti Neuerju in z levico z diagonalnim strelom meril za las mimo vratnice.
Leipzig še vedno brez poraza
Glavno presenečenje začetka sezone je RB Leipzig, ki je v petek zvečer ugnal Augsburg z 2:1 in je prvi novinec med elito, ki je ostal neporažen na uvodnih šestih tekmah. Odločilni zadetek je dosegel Danec Yussuf Poulsen v 52. minuti.

Poraz Borussie na BayAreni
Bavarci ne bodo preveč razočarani pred nedeljskim odhodom na Oktoberfest, saj je Borussia iz Dortmunda ostala praznih rok v Leverkusnu. Bayer je z najboljšo letošnjo predstavo zmagal z 2:0.

Farmacevti, ki so slabo začeli sezono, so bili od začetka zelo razigrani. Premoč je v 10. minuti kronal Admir Mehmedi, ki je zadel z glavo po podaji Hakana Calhanogluja iz kota. Črno-rumeni niso našli prave igre. V 32. minuti je po veliki napaki Raphaela Guerreira do strela z 20 metrov prišel Kevin Kampl, vendar je bil malce nenatančen.

Hernandez potrdil zmago
V drugem polčasu so gostje imeli jalovo pobudo, niso pa si priigrali velikih priložnosti. Vse do 73. minute, ko je Bernd Leno obranil strel Pierra-Emericka Aubameyanga. Odločitev je padla enajst minut pred koncem, ko je Kevin Volland na levi strani zaposlil Calhanogluja, ki je prodrl v kazenski prostor in podal v sredino, kjer je Javier Hernandez brez težav podstavil desnico za 2:0. Tudi končni pritisk Borussie ni obrodil sadov, zadetek Aubameyanga v 88. minuti je bil razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. Dortmundčani so doživeli prvi poraz na BayAreni po maju 2007.