Christian Benteke (levo), ki je za Liverpool odigral zgolj eno sezono (2015/16), v kateri je na 42 tekmah zadel 10 golov, je v nedeljo popoldne dvakrat utišal Anfield. Foto: Reuters
Philippe Coutinho
Philippe Coutinho je s prostega strela matiral Wayna Hennesseyja. Foto: Reuters
Wayne Rooney
Wayne Rooney se veseli zadetka na Turf Mooru. To je bil njegov prvi zadetek po tekmi v Stoku, ko je kot rezervist - vstopil je v 66. minuti tekme - zadel za končnih 1:1. Tedaj je tudi postal najboljši strelec Manchester Uniteda vseh časov. Foto: Reuters

Belgijski reprezentančni napadalec je poskrbel za preobrat, potem ko je v 24. minuti za vodstvo gostiteljev z natančno odmerjenim prostim strelom poskrbel Philippe Coutinho. Najprej je v zaključku prvega polčasa po hitrem napadu izkoristil natančno podajo z desne strani in zadel ob drugi vratnici, zmagoviti zadetek je dosegel v 74. minuti, ko je domača obramba nanj povsem pozabila po predložku iz kota.

Liverpool kljub porazu še vedno zaseda tretje mesto na prvenstveni lestvici, od četrtouvrščenega Manchester Cityja ima dve točki naskoka, a tudi dve odigrani tekmi več.

Martial in Rooney za zmago v Burnleyju
Na prvi nedeljski tekmi 34. kroga pa so slast zmage v Burnleyju okusili nogometaši Manchester Uniteda. Rdeči vragi so slavili z 2:0, oba gola so zadeli v prvem polčasu. Najprej v 21. minuti, ko je Anthony Martial sprejel odlično podajo Anderja Herrere in neubranljivo sprožil v spodnji levi kot vrat Toma Heatona. Vodstvo ekipe Joseja Mourinha je podvojil Wayne Rooney, ki je po Martialovem poskusu žogo z levico ob vratnici zbezal v mrežo. Burnley je bil povsem nenevaren, v okvir Unitedovih vrat ni sprožil niti enega strela, kar se mu je na domači tekmi Premier lige zgodilo drugič v zgodovini - prvič je bil tako neučinkovit proti Liverpoolu decembra 2014. Rdeči vragi sicer poraza na prvenstvenih tekmah ne poznajo že 23 krogov. Nazadnje so klonili 23. oktobra lani pred Chelseajem (4:0).