Valter Birsa je zadel prvič po 11. decembru, ko je bil uspešen na gostovanju pri Palermu. Foto: EPA
Mattia Caldara (drugi z desne)
22-letni branilec Mattia Caldara (drugi z desne), ki za Atalanto igra kot posojen nogometaš Juventusa, je z dvema zadetkoma potopil Napoli. Prvega je po kotu dosegel z glavo, drugega pa iz voleja. Foto: EPA
Nogometaši Rome
Nogometaši Rome so na gostovanju na stadionu Guiseppe Meazza s 3:1 odpravili Inter. Junak Rimljanov je bil Radja Nainggolan, ki je dosegel dva zadetka z roba kazenskega prostora, zmago je v 85. minuti z bele točke potrdil Diego Perotti. Za črno-modre je edini zadetek na tekmi dosegel Mauro Icardi. Foto: Reuters

30-letni Birsa je prejel žogo na desni strani kazenskega prostora, lepo prevaral enega izmed branilcev in si žogo namestil na levico ter jo s polvisokim strelom neubranljivo poslal v mrežo ob oddaljenejši vratnici.

Končni izid je v 61. minuti po odbiti žogi postavil Argentinec Lucas Castro. Pet minut pozneje je Birsa z glavo zadel še prečko.
Chievo je dosegel jubilejno 100. zmago na domačem stadionu v prvi italijanski ligi. Pescara, ki je v prejšnjem krogu pod vodstvom novega trenerja Zdenka Zemana s 5:0 odpravila Genoo, je tokrat razočarala in bila nemočna.