Jaka Blažič je popeljal Crveno zvezdo do devete zaporedne zmage v Ligi ABA. Foto: Liga ABA

Ob polčasu so Zagrebčani vodili z 38:36, v tretji četrtini se je razigral Blažič. Zadel je dve trojki in z 10 točkami zrežiral preobrat. Rdeče-beli so dobili tretji del igre z 31:19 in prevzeli pobudo (57:67).
Cedevita se ni predala, Ante Delaš je pet minut pred koncem zadel trojko za 73:74. Z delnim izidom 7:0 so gostitelji povedli s 87:85, Delaš je nanizal pet točk, natančen pa je bil še Miro Bilan. Maik Zirbes je zadel le en prosti met (87:86), a je Delaš zgrešil trojko za zmago gostiteljev. V zadnjem napadu gostov je Blažič prodrl pod koš, prekršek nad njim je naredil Roko Leni Ukić, Blažič pa je zadel oba prosta meta. V zadnjem napadu je Delaš zgrešil trojko iz težkega položaja.

Crvena zvezda ostaja neporažena, nanizala je devet zmag. Cedevita ostaja na tretjem mestu s šestimi zmagami.

9. krog:
CEDEVITA - CRVENA ZVEZDA
87:88 (17:17, 21:19, 19:31, 30:21)
2.900; Pilepić 21, Bilan 13, A. Delaš 12, M. Delaš 10; Blažič 20 (2/3 za dve, 4/5 za tri, prosti meti 4/4), 3 skoki in 3 podaje v 26 minutah, Zirbes 13, Mitrović 12.