Niklas Süle je bil nepričakovani junak na Allienz Areni. Foto: Reuters

Florian Kohfeldt je zasluženo dobil nagrado za trenerja leta v Nemčiji. Preporodil je Werder, kjer vlada prava evforija. Stadion ob reki Weser je vsako tekmo razprodan in navijači upajo na preboj v Evropsko ligo. Možnost imajo tudi v pokalu, kjer bodo v polfinalu gostili Bayern v sredo.

Tudi na Allianz Areni so prikazali disciplinirano igro in odbili vse napade Bavarcev, ki se borijo za sedmi zaporedni naslov prvaka in si ne smejo privoščiti nobenega spodrsljaja, saj je dortmundska Borussia tik za njimi, potem ko je imela še novembra devet točk naskoka.

Jiri Pavlenka se je zelo izkazal. Preprečil je precej višji poraz Werderja. Foto: Reuters

Disciplinirani Bremenčani zdržali do odmora
Niko Kovač ni mogel računati na poškodovana Matsa Hummesla in Manuela Neuerja. V obrambi je začel Jerome Boateng, ki je daleč od prave forme. V vratih je stal Sven Ullreich, ki ni bil natančen pri podajah in gostje so prežali na njegovo napako. V prvem polčasu je storil dve, a nista bili usodni. Edino veliko priložnost v prvem delu je imel Serge Gnabry, a je njegov nevaren poskus odlični vratar Jiri Pavlenka odbil v kot.

Klaassen preusmeril žogo za hrbet Pavlenke
27-letni Čeh je blestel v drugem delu. Robertu Lewandowskemu ga ni uspelo ukaniti z leve strani, tudi Gnabryjev strel mu je uspelo ukrotiti. V 58. minuti se je zgodil ključni dogodek srečanja. Branilec Miloš Veljković je s komolcem pokosil Süleja in prejel drugi rumeni karton. Kovač je takoj reagiral in v igro poslal Leona Goretzko in Francka Riberyja. Pritisk se je stopnjeval in četrt ure pred koncem je Süle streljal z roba kazenskega prostora, Davy Klaassen pa je skušal z drsečim štartom preprečiti zadetek, a je žogo preusmeril in prelisičila je tudi Pavlenko.

Zadetek Süleja za zmago Bayerna nad Werderjem

Lewandowski je v 79. minuti z izjemnim strelom z desnico zadel prečko. Največji aplavz sončnega popoldneva je dobil legendarni Claudio Pizarro, ki je vstopil v 81. minuti. 40-letni Perujec je pustil neizbrisen pečat v Münchnu in gledalci tega seveda niso pozabili.

Kovač raje igra tekme pred Borussio
"Veliko raje igram dan pred glavnimi tekmeci. Če Borussia zmaga, smo nato naslednji dan pod velikim pritiskom. Vse imamo v naših nogah. Če vse tekme zmagamo, bomo prvaki," je bil zadovoljen Kovač.

Willig novi trener Stuttgarta

Po porazu z 0:6 proti neposrednemu tekmecu za obstanek Augsburgu se je uprava Stuttgarta odločila za konec sodelovanja s trenerjem Markusom Weinzerlom, ki ga bo zamenjal Nico Willig. Ta je do zdaj skrbel za ekipo do 19 let.