Varovanci Tomaža Ocvirka so si hitro priigrali nekaj zadetkov prednosti. Po šestih minutah je bilo 4:1, po 12 je semafor kazal 8:2.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so sezono odprli s tremi zmagami, a prvi pravi test jih čaka v nedeljo, ko v Zlatorog v prvem krogu Lige prvakov prihaja Flensburg. Foto: www.alesfevzer.com

Ocvirk je nato skoraj v celoti zamenjal postavo, ki pa ni bila tako prepričljiva. Predvsem v obrambi je bilo malo premalo odločnosti, tako da se je Dobovi uspelo približati na tri zadetke razlike (11:8). A v zadnjem delu so domači znova povsem prevzeli vajeti, na odmor so odšli s prednostjo 14:9.

Celjani pričakovano premagali Dobovo

Po slabih petih minutah nadaljevanja je bilo 20:11. Obramba je delovala odlično, vratar Klemen Ferlin je ustavljal strele tekmecev in razlika je naraščala iz minute v minuto. Najvišja je bila +15, Celjani pa so kljub nekaj manjšim napakam v igri zavzeto igrali vse do konca za prepričljivo zmago.

Kodrin, Silva in Markušić dosegli po pet golov
Tilen Kodrin in Diogo Silva sta bila s po petimi goli najboljša strelca domačih, medtem ko je bil na drugi strani enako učinkovit Dorian Markušić.

Celjani so tako uspešno opravili generalko pred uvodno tekmo nove sezone Lige prvakov, ko bodo v nedeljo ob 17.00 v Zlatorogu gostili Flensburg.

V sobotnih tekmah je Gorenje z 32:25 premagalo Krko. Miha Kavčič je pri domačih dosegel osem golov, Andraž Kete pa pri gostih 7.