Celje s hitro igro in lahkimi goli gladko čez Gorenje

Celjska zasedba po šesti zmagi ostaja na tretjem mestu na lestvici, pred njo sta le Vardar in Meškov Brest. Velenjčani so šesti.

Gorenje je Celjane nazadnje premagalo davnega 4. decembra 2013. Tokrat je bilo gostiteljem enakovredno le do 16. minute (9:9). Ti so nato naredili delni izid 4:0 in povedli s 13:9, pozneje so največ vodili s 16:11, ob polčasu pa je bilo 16:12.

Izbranci Branka Tamšeta so imeli tudi v drugem polčasu vse niti igre v svojih rokah, velenjsko obrambo so prebijali z vseh položajev, si v 45. minuti priigrali že osem zadetkov prednosti (27:19) in tekmo mirno pripeljali do konca.

V celjski ekipi sta bila najučinkovitejša Jaka Malus in Kristian Bečiri, v velenjski Alem Toskić in Matjaž Brumen, vsi so dosegli po šest golov.

Celje bo v prihodnjem krogu v sredo gostovalo pri Meškovu iz Bresta, Gorenje pa bo gostilo vodilni Vardar, ki ima po desetih krogih stoodstotni izkupiček.