Philippe Coutinho je - tako kot lani - odločil derbi z Manchester Cityjem na Anfieldu. Foto: Reuters
Philippe Coutinho
Takole je Coutinho zavrtinčil žogo proti golu Joeja Harta za zmago Liverpoola. Foto: Reuters
Jordan Henderson
Kapetan Jordan Henderson je s krasnim strelom z razdalje Liverpool popeljal v vodstvo. Foto: Reuters
Edin Džeko
Edin Džeko je po fantastični globinski podaji s hladnokrvnim diagonalnim strelom poravnal izid na Anfieldu. Foto: Reuters
Olivier Giroud
Olivier Giroud je Arsenal popeljal v vodstvo. Foto: Reuters
Tomaš Rosicky
Takole so soigralci čestitali rezervistu Tomašu Rosickemu, ki je z golom tik pred iztekom rednega dela srečanja potrdil zmago topničarjev nad Evertonom. Foto: Reuters
Wayne Rooney
Wayne Rooney je v soboto z dvema goloma odločil obračun med Manchester Unitedom in Sunderlandom. Foto: Reuters

Šlo je za dvoboj najboljših ekip iz lanske sezone, ki sta med tednom doživeli poraz v evropskih tekmovanjih. Od sinjemodrih je bila v Ligi prvakov z 1:2 boljša Barcelona, Liverpool je po izvajanju 11-metrovk v Carigradu izpadel iz Evropske lige proti Bešiktašu (5:4).

City je prvič v letošnji sezoni prejel prvenstveni zadetek zunaj kazenskega prostora, Liverpool je dosegel kar dva. Odločilnega je zadel Coutinho, ki je tudi na lanskem derbiju potopil sinjemodre (3:2). Rdeči so sicer naredili veliko uslugo Chelseaju, ki ima zdaj s tekmo manj na vrhu prvenstvene lestvice pet točk naskoka. Liverpool na zadnjih 11 tekmah v Premier ligi ne pozna poraza; zmagal je osemkrat, trikrat je remiziral.
Henderson "dvignil streho" Anfielda

Tekmo so bolje začeli gostitelji, ki so odločneje krenili proti vratom nasprotnika. V 8. minuti je Philippe Coutinho z lepo globinsko podajo zaposlil Adama Lallano, ki je sprožil naravnost v dobro postavljenega Joeja Harta, angleški reprezentant je zgolj minuti pozneje iz mrtvega kota celo zatresel mrežo, a je bil zadetek razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. Liverpoolovi navijači niso potrebovali dolgo, da so vnovič kriknili od navdušenja, saj je v 11. minuti njihove ljubljence po napaki Vincenta Kompanyja na sredini igrišča v vodstvo z izjemnim plasiranim strelom z razdalje popeljal kapetan Jordan Henderson.

Džeko izenačil po izjemnem delu Agüera
Vodilni zadetek je prebudil aktualne angleške prvake, že hip zatem bi kmalu poravnali izid, ko je Sergio Aguero ušel Dejanu Lovrenu in Martinu Škrtlu ter sprožil natančen diagonalni strel mimo vratarja Simona Mignoleta, a je žogi pot v mrežo preprečila leva vratarjeva vratnica. Po krajši bitki na sredini igrišča so v 26. minuti gostje vendarle izenačili. Agüero je na robu kazenskega prostora z izjemno globinsko podajo izigral celotno obrambo Liverpoola in v ogenj poslal Edina Džeka, ki je hladnokrvno zadel malo mrežico za 1:1.

City podjetnejši, Liverpool nevarnejši
Varovanci Manuela Pellegrinija so v drugi polovici prvega polčasa prevzeli pobudo na zelenici, vseskozi so napadali, njihov pritisk je vsake toliko časa prekinil protinapad Liverpoola - denimo v 35. minuti, ko je po iznajdljivi podaji Lazaraja Markovića Lallana iz obrata z diagonalnim strelom meril mimo gola. Liverpoolčani so v sodnikovem dodatku zapravili še eno izjemno priložnost, ko se je domiselni akciji sam pred Hartom znašel Sterling, ki pa je kompliciral in naposled s šibkim strelom ni resneje ogrozil vrat nasprotnika.

Coutinho zadel za novo vodstvo rdečih
V drugem (deževnem) polčasu so bili rdeči s formacijo 3-4-3 precej bolj suvereni, 'stopili' so na žogo in bili tudi nevarnejši. Krizni trenutek so sicer doživeli že v uvodnih sekundah, ko je po predložku z desne strani Agüero z glavo meril prek vrat. Sledile so minute gostiteljev, ki so pretili predvsem prek razigranega Raheema Sterlinga, v 54. minuti je Lallana še drugič na tekmi zatresel mrežo, a je bil tudi tokrat njegovo veselje prekinjeno zaradi prepovedanega položaja. Liverpoolčani so vseskozi vršili pritisk, ki je sadove vendarle obrodil v 75. minuti, ko je Coutinho s krasnim plasiranim strelom z roba kazenskega prostora zadel za 2:1. Hart je bil ob strelu brazilskega virtuoza povsem nemočen.

Liverpool je bil tudi v zaključku nevarnejši, v 88. minuti je Henderson izbil žogo Yayi Toureju, do nje je prišel rezervist Daniel Sturridge, ki je z diagonalnim strelom za dober meter zgrešil Hartova vrata. Zadnjo priložnost za City je ob izteku rednega dela srečanja zapravil David Silva.

Arsenal odpravil Everton
V nedeljo so slast zmage okusili tudi nogometaši Arsenala, ki so z 2:0 odpravili Everton. Topničarji so prvič na gol sprožili šele v 27. minuti, ko je Olivier Giroud iz neposredne bližine z glavo žogo poslal mimo desne vratarjeve vratnice. Vseeno se je Francoz za izjemno zapravljeno priložnost oddolžil v 39. minuti, ko je izkoristil lepo podajo Mesuta Özila in z notranjim delom stopala zatresel mrežo Tima Howarda. Everton si je v nadaljevanju prizadeval izid poravnati, a mu to ni uspelo. Še več, gostitelji so vodstvo tik pred iztekom rednega dela srečanja podvojili. V polno je z razdalje zadel rezervist Tomaš Rosicky.