CSKA je Barceloni že do polčasa nasul več kot 50 točk. Foto: EPA
Anthony Randolph je uspešno začel novo sezono Evrolige. Foto: EPA

CSKA je že v prvem polčasu vodil za več kot 20 točk. Barcelona je sicer dobila tretjo četrtino (18:29) in znižala zaostanek na manj kot deset točk, a resneje ni mogla ogroziti zmage ruskega prvaka, za kategega je Cory Higgins dosegel 18 točk, Nando De Colo po 17. Jaka Blažič je bil z 11 točkami drugi strelec Barcelone.

Z nizom 10:0 CSKA zagospodaril na igrišču
Ob polčasu je bilo 51:29. CSKA je kljub le 25-odstotnemu metu za dve točke po prvi četrtini vodil z 21:17, nato pa z delnim izidom 10:0 ušel na 31:17. Barcelona je v drugi četrtini (dosegla je le 12 točk) igrala zelo raztreseno, kar so ruski prvaki dodobra izkoristili in v 19. minuti povedli s 47:26.

Blažič v drugem polčasu prispeval 11 točk
"Začeli smo dobro, potem pa - kot da smo pozabili, kako se igra košarka," je povedal trener gostujoče ekipe Svetislav Pešić, ki je ob koncu 13. minute, ko je CSKA že imel visoko prednost, v igro poslal Jako Blažiča. Slovenski branilec se v prvem polčasu ni vpisal med strelce, v drugem polčasu pa mu je uspelo nekaj lepih potez. V 23. minuti je po uspešnem prodoru in dodatnem prostem metu zaostanek znižal na 55:35.

Randolph prvi strelec Real Madrida
Izjemen strelski večer je pred domačimi gledalci v Madridu imel Real, ki je s 109:93 odpravil Darušafako. Že v prvem polčasu so evropski prvaki, ki so lani slavili na krilih MVP-ja tekmovanja Luke Dončića, zagospodarili na parketu in po polovici srečanja vodili s 53:38. V tretji četrtini so nato dosegli kar 38 točk, v zadnjih desetih minutah pa je Dački nekoliko uspelo znižati visok zaostanek.

Šest domačih košarkarjev je doseglo dvomestno število točk. Med njimi je bil s 16 najuspešnejši Američan s slovenskim potnim listom Anthony Randolph, ki je zadel tri trojke. Evroligaški debi v Realovem dresu je dočakal Klemen Prepelič, ki je igral nekaj manj kot osem minut, dal pa je dve točki, ko je bil obakrat uspešen na črti prostih metov.

Po letu 2003 Evroliga znova v Podgorici
Alen Omić je dosegel 11 točk za Budućnost ob porazu 71:82 z Armanijem Milanom. V črnogorski prestolnici so na novo tekmo Evrolige čakali kar 15 let oziroma natančno 5728 dni, saj so do danes zadnjo tekmo košarkarji Budućnosti igrali daljnega februarja 2003.

1. krog:
CSKA MOSKVA - BARCELONA
95:75 (21:17, 30:12, 18:29, 26:17)
Higgins 18, De Colo 17, Clyburn 13; Kuric 15, Blažič 11 točk (2/4 za dve, 2/4 za tri), 2 skoka in 1 podaja v 17 minutah.

109:93 (25:18, 28:20, 38:31, 18:24)
Randolph 16 (3/4 za dve, 3/5 za tri), 1 skok in 3 podaje v 20 min, Carroll 14 ... Prepelič 2 (0/1 za tri) in 2 skoka v 8 min; McCallum 18.

BUDUĆNOST - ARMANI OLIMPIA MILANO
71:82 (11:22, 20:20, 20:15, 20:25)
Clark 22, Jackson 12, Omić 11 (4/8 za dve, 0/1 za tri), 6 skokov in 2 podaji v 23 minutah; Micov 15, Nedović 14, James 13, Kuzminskas 12.