David de la Cruz je pri 27 letih dočakal prvo zmago v profesionalni karieri in oblekel še rdečo majico vodilnega na Vuelti. Foto: EPA
Jannik Steimle
20-letni Nemec Jannik Steimle je zmagovalec 9. kolesarske dirke Hrvaška - Slovenija. Za progo, dolgo 177,8 km, je potreboval dobre štiri ure in dosege rekordno povprečno hitrost v zgodovini dirke. Foto: Boris Balaić

Španski kolesar ekipe Etixx - Quick Step je na zadnjem klancu (Alto del Naranco) vozil skupaj z Belgijcem Driesom Devenynsom (IAM Cycling), nato pa 600 metrov pred ciljem izkoristil težave Devenynsa, ki je naredil napako pri menjanju prestav. De la Cruz je do vrha klanca, kjer je bil tudi cilj, narekoval silovit ritem in imel 27 sekund prednosti pred Devenynsom.

Trasa gorske 9. etape Dirke po Španije je ponudila dva vzpona druge in tri tretje kategorije. Tako kot v soboto je hitro pobegnila manjša skupina (14) kolesarjev, ki se je razbila šele v finišu etape.

Nemec Jannik Steimle (Felbermayer-Simplon Wels) je zmagovalec 9. dirke Hrvaška-Slovenija, ki se je po 178 km končala v Novem mestu. Drugi je bil z istim časom kot Steimle Švicar Patrick Schelling, tretji pa s šestimi sekundami zaostanka slovenski kolesar Žiga Grošelj, ki je dobil šprint peterice.

Glavnina je v cilj prišla s tremi minutami zaostanka. Nairo Quintana je izgubil majico vodilnega, v skupnem seštevku za De la Cruzom, ki pa nima resnih možnosti, da bi bil tudi končni zmagovalec Vuelte, zaostaja 22 sekund.

V ponedeljek sledi izjemno zahtevna etapa s ciljem na jezera Covadonge. Vzpon ekstrakategorije je dolg 12,2 km, povprečni naklon 7,2 odstotka.