MVP evropskega prvenstva Goran Dragić je v odlični formi in bi si zaslužil tudi nastop na tekmi All Star, ki bo 18. februarja v Staples Centru v Los Angelesu. Foto: Reuters
Zach LaVine je prispeval 18 točk, to je bila šele njegova druga tekma v letošnji sezoni. Foto: Reuters
V derbiju večera je Golden State zmagal v Clevelandu. Isaiah Thomas je bil za LeBronom Jamesom drugi najbolj razpoložen posameznik Cavaliersov. Foto: Reuters
Joel Embiid je k zmagi Philadelphie nad Torontom prispeval 34 točk in 11 skokov. Foto: Reuters

Najboljši slovenski športnik preteklega leta, ki je bil najzaslužnejši za sedem zaporednih zmag Miamija, je bil drugič v letošnji sezoni izbran za igralca tedna na Vzhodu. V preteklem tednu je v povprečju dosegal 23 točk, šest skokov in pet podaj na tekmo. Imel je 50-odstotni met iz igre in 46-odstoten met za tri točke.
To je zanj četrto takšno priznanje v karieri. Postal je četrti igralec vzhodne konference z več kot enim takšnim priznanjem v sezoni in tudi prvi član Miamija z vsaj dvema priznanjema po LeBronu Jamesu v sezoni 2013/14.

Wade: Dragić ima moj glas za tekmo All Star
Dwyane Wade, ki je z Miamijem osvojil tri šampionske prstane (2006, 2012 in 2013), je na Twitterju sporočil, da bi si Dragić zaslužil prvi nastop na tekmi All Star, ki bo sredi februarja v Los Angelesu: "Čestitke! Niti ni nujno, da se Miami prebije na tretje mesto na Vzhodu. Goran Dragić ima moj glas za letošnjo tekmo All Star. Trenerji ne spijo!"

Na Zahodu je bil za najboljšega izbran Lou Williams, ki je dosegal kar 35 točk, 4,8 podaje na tekmo. V Oracle Areni je Golden Statu nasul 50 točk. Prejšnji teden so LA Clippersi dobili vse štiri tekme in se zelo približali mestom, ki vodijo v končnico.
Holiday in Markkanen shladila Vročico
V United Centru je Vročica še vodila dve minuti pred odmorom z 48:44, potem pa sta Robin Lopez in povratnik po poškodbi Zach Lavine z delnim izidom 11:0 poskrbela za vodstvo Bullsov s 55:48 ob polčasu.
V tretji četrtini sta Lauri Markkanen in Justin Holiday zadela vsak po dve trojki in Chicago si je priigral najvišjo prednost na tekmi (77:58). Dragić je v zadnji četrtini dosegel enajst točk in izbranci Erika Spoelstre so se približali na 103:97 štiri minute pred koncem. S polaganjem je MVP lanskega evropskega prvenstva znižal na 107:102 minuto in pol pred zadnjim piskom sirene, a je nato odločilno trojko zadel sijajni Markkanen. Finec je dosegel 17 točk, trikrat je bil natančen izza črte. Pri Bikih je blestel Justin Holiday, ki je zadel kar sedem trojk in bil s 25 točkami najboljši strelec tekme. Dragić je pol minute pred koncem naredil šesto osebno napako in prvič v letošnji sezoni je moral predčasno zapustiti parket, a to ni več vlivalo na končni razplet.

Ponedeljkove tekme:
CHICAGO - MIAMI 119:111
Holiday 25 (7/11 za tri), Mirotić in LaVine po 18, Markkanen 17 in 9 skokov, Valentine 12, Lopez 10; Dragić 22 (7/17 iz igre, 0/6 za tri), 9 podaj in 5 skokov v 38 minutah, Olynyk 21, Ellington 20, Richardson 11, T. Johnson 10, Whiteside 9 in 8 skokov, J. Johnson 8, Adebayo 6, Winslow 4.

DETROIT - CHARLOTTE 107:118
Bullock in Harris po 20, Smith 19 in 10 podaj; Williams in Howard (17 skokov) po 21, Walker 20.

PHILADELPHIA - TORONTO 117:111
Embiid 34 in 11 skokov, McConnell 18, Redick 15; DeRozan 24, Wright 20.

WASHINGTON - MILWAUKEE 95:104
Wall 27 in 9 podaj, Beal in Oubre po 19; Antetokounmpo 27 in 20 skokov, Bledsoe 23, Middleton 19.

ATLANTA - SAN ANTONIO 102:99
Schröder 26, Ilyasova 20; Aldridge 25 in 11 skokov, Anderson in Mills po 13.

BROOKLYN - NEW YORK 104:119