Goran Dragić je v letošnji sezoni največ točk dosegel proti Chicagu 11. marca (26), tokrat pa je prispeval le točko manj, čeprav v zadnji četrtini sploh ni stopil na parket. Foto: EPA
Goran Dragić
Dragić je bil na odločilni tekmi neustavljiv za obrambo Charlotta. Foto: EPA
Kemba Walker
Kemba Walker, ki je na šesti tekmi prispeval kar 37 točk, je bil tokrat popolnoma razglašen. Foto: Reuters
Nicolas Batum in Dwyane Wade
Nicolas Batum je moral čestitati Dwyanu Wadu in soigralcem. Foto: EPA
DeMar DeRozan
DeMar DeRozan je bil prvo ime srečanja v Torontu. Raptorsi se bodo v konferenčnem polfinalu Vzhoda pomerili z Miamijem. Foto: Reuters
Klay Thompson
Klay Thompson je na prvi tekmi polfinala Zahoda Portlandu nasul kar 37 točk. Foto: Reuters
Navijači Miamija opevajo Dragića
Dragić najboljše prihranil za 7. tekmo s Charlottom

Najboljši slovenski košarkar je blestel na odločilni tekmi v American Airlines Areni. Zadel je enajst metov iz 17 poskusov, dvakrat je bil natančen tudi izza črte. Prispeval je še šest skokov in štiri podaje.
Miami je odigral najboljšo tekmo v tej seriji, Hornetsi pa so bili popolnoma nemočni, iz igre so metali le 32-odstotno, zvezdnik Kemba Walker je bil razglašen (9 točk, 3/16 iz igre).
Že ob odmoru lepa prednost gostiteljev
Miami je odlično začel srečanje, prvo četrtino je dobil z 29:18. Dragić je prispeval 17 točk do odmora, Vročica pa je imela 12 točk naskoka (54:42).
Sršeni brez strupa v tretji četrtini
Odločilno prednost so si gostitelji nabrali na začetku tretje četrtine, ko so z delnim izidom 20:2 povedli s 74:46 po polaganju Dragića v 31. minuti. 29-letnik je dirigiral igro Vročice. Blokiral je met Walkerja, nato pa v napadu sijajno zaposlil Hasana Whitesida, ki je z zabijanjem dvignil navijače na noge (58:44). Minuta odmora ni pomagala gostom, "Gogi" je takoj povišal na 60:44, Hornetsom se je v napadu popolnoma ustavilo, veteran Joe Johnson pa je bil natančen izza črte za 65:44.
V zadnji četrtini počitek za nosilce igre
Zadnji koš je Dragić dosegel pol minute pred koncem tretjega dela igre, ko je polagal za 81:53. Po treh četrtinah je bilo srečanje odločeno (83:53) in trener Erik Spoelstra je spočil vse nosilce igre.
Dragić: Izkoristil sem veliko prostora in ujel pravi ritem
"V končnici odloča obramba. Vedeli smo, da bo Kemba Walker skušal igrati agresivno. Mislim, da je bil malce utrujen, saj je na šesti tekmi igral veliko minut. Res ga je težko zaustaviti, tokrat smo opravili izjemno delo. Prvič v tej seriji sem imel veliko prostora, soigralci so mi zaupali. Nihče se ni jezil po zgrešenih metih. Prišel sem v ritem," je v pogovoru za televizijsko postajo ESPN poudaril Dragić, ki bo v petek praznoval 30. rojstni dan.
Hornetsi zapravili lepo priložnost na šesti tekmi doma
Vročica je zanesljivo dobila uvodni tekmi v American Airlines Areni, a je nato Sršenom doma uspelo izenačiti na 2:2. Zalet so prenesli na peto tekmo, ki so jo dobili z 90:88. Miami se je v petek rešil (90:97) in izsilil sedmo tekmo, kjer pa ni bilo vprašanja o zmagovalcu.
Miami v polfinalu proti Torontu
Miami se bo v polfinalu srečal s Torontom, ki je dobil odločilno sedmo tekmo z Indiano 89:84. Prvi strelec zmagovalcev je bil DeMar DeRozan, ki v končnici igra po sistemu toplo-hladno. Tokrat je odigral odlično na najpomembnejši tekmi sezone, zbral je 30 točk in je bil z naskokom najučinkovitejši igralec svoje ekipe. V drugem polfinalu Vzhoda se bosta srečala Cleveland in Atlanta, prva tekma bo v ponedeljek v Quicken Loans Areni.

Thompson prevzel odgovornost
Golden State je brez poškodovanega Stepha Curryja dobil uvodno tekmo konferenčnega polfinala proti Portlandu (118:106). Ob odsotnosti prvega zvezdnika ekipe je vajeti v svoje roke vzel Klay Thompson, ki je bil nerešljiva uganka za goste iz Oregona, ustavil se je pri 37 točkah, za nameček je zadel še 7 trojk in postal prvi igralec v zgodovini lige, ki je na treh zaporednih tekmah v končnici vsaj sedemkrat zadel mete za tri točke. Portland je deloval utrujeno, met iz igre Blazersom ni stekel, tekmo so odprli z metom 1/9, zgrešili so tudi prvih pet metov za tri. Še bolj je očitna razlika v skokih (55:40). Portland v Oaklandu nima najboljše statistike. Od sezone 2003/04 so košarkarji dobili le 5 od 25 obračunov.

VZHOD, 1. krog:
MIAMI (3) - Charlotte (6) 4:3
106:73 (29:18, 25:24, 29:11, 23:20)
Dragić 25 (11/17 iz igre, 2/5 za tri), 6 skokov in 4 podaje v 32 minutah, Green 16, Deng 15, Wade 12, Whiteside 10, J. Johnson 9, Winslow in T. Johnson po 5, McRoberts 4, Richardson 3, Wright 2; Kaminsky 12 (3/15 iz igre), Lee 11, Batum 10, Lin in Walker (3/16 iz igre) po 9, Lamb 7, Zeller 6, Williams 5, Jefferson 4.

TORONTO (2) - Indiana (7) 4:3
89:84 (28:23, 22:21, 28:20, 11:20)
DeRozan 30, Powell 13, Patterson in Lowry po 11, Valančiunas (15 skokov) 10, Joseph 8, Carroll in Biyombo (11 skokov) po 3; George (12 skokov) 26, G. Hill 19, Ellis 15, Stuckey 9, Mahinmi 6, S. Hill in Turner po 4, Lawson 1.