Izredno pomembna zmaga za nas. Potrdili smo, da lahko tudi na gostujočem terenu odigramo čvrsto tekmo in na koncu zmagamo. Čeprav v napadu nismo odigrali najbolje, smo dokazali, da s solidno obrambo lahko premagamo tudi Krko.

Zoran Martić, trener Petrola Olimpije
Helios Suns je edina ekipa, ki je pokalne prvake, Sixt Primorsko, dvakrat v tej sezoni premagala sredi Kopra. Tudi tokrat povsem zasluženo, saj je vodila večji del tekme in bila bolj motivirana in homogena od gostiteljev. Foto: www.alesfevzer.com
Petrol Olimpija dobila derbi s Krko

S tem so se varovanci Zorana Martića utrdili na vrhu lestvice Lige za prvaka. Novomeščani bodo morali na potrditev mesta v polfinalu počakati še nekaj krogov.

Olimpija je tekmo odprla z delnim izidom 10:0, a se je Krka po začetnem strelskem mrku vrnila v igro. Marko Jošilo je gostitelje popeljal do prvega vodstva na tekmi (18:17), minimalno prednost pa so ohranili tudi ob odhodu na odmor (38:37).

Zanimiva in razgibana tekma je epilog doživela šele v zadnji četrtini, v kateri so gostje pokazali več želje, ekipnega duha in imeli več razpoloženih igralcev. Krka v zadnjih šestih minutah ob zgolj vložkih posameznikov ni zadržala vodstva s 65:60. Ljubljančani so naredili delni izid 15:1 in še pred zaključkom rešili vprašanje zmagovalca.

Jordan Morgan je dosegel dvojni dvojček (16 točk in 11 skokov), po 12 sta jih dodala Robert McCarron in Mirza Begić. Pri Krki je blestel Jošilo, ki je na koncu zbral 22 točk, 14 skokov in pet podaj.

V Šentjurju prekinili tekmo
Tekma med Šentjurjem in Rogaško je bila prekinjena v prvi minuti četrte četrtine pri rezultatu 51:58. Tehnični komisar tekme Marjan Hafnar je v poročilu o tekmi zapisal: "Prvi sodnik srečanja je zaradi neprimernega vedenja članov navijaške skupine domačega kluba zahteval, da ti zapustijo dvorano. Organizator ni zagotovil odhoda navijačev iz dvorane in po 20 minutah čakanja so uradne osebe sprejele sklep, da se tekma prekine."
Tekma se bo nadaljevala v ponedeljek ob 19. uri.

Heliosu pomembna zmaga
Po zmagi sredi tedna proti Krki so košarkarji Helios Suns dobili tudi drugo od štirih ključnih tekem v skupini za prvaka, tako da štiri kroge pred koncem nadaljujejo mrtvi tek z Rogaško za uvrstitev v polfinale. Slatinčani na četrtem mestu imajo zmago več in bodo čez sedem dni gost v Domžalah.

Domžalčani so bili z izjemo nekaj uvodnih minut drugega polčasa ves čas v vodstvu, njihova najvišja prednost pa je bila deset točk. Toliko je bilo v 35. minuti (67:57) in na koncu tekme (75:65). Vmes so se gostitelji približali na 63:67 in 65:69, toda Blaž Mahkovic (15 točk) in Božo Dumić (12) sta preprečila preobrat oslabljenih domačih košarkarjev, pri katerih je Mirko Mulalić dosegel 17 točk (trojke 3:12), 15 pa Marjan Čakarun (11 skokov).

Neverjetnih 54 točk Kralja
David Kralj
iz LTH Castingsa je s 54 točkami (5/9 za dve, 6/8 za tri, 26/28 prosti meti) postavil strelski rekord zadnjih desetih sezon v državnem prvenstvu v košarki. Prispeval je več kot polovico točk za zmago svoje ekipe nad Hopsi s Polzele (106:102).