Slovenke so morale priznati premoč Črnogorkam. Foto: Twitter Rokometna zveza Slovenije

Dekleta so se želela dokazati, a žal ne premoremo dovolj telesne moči in višine. S Črnogorkami smo izgubljali dvoboje, pojavila se je utrujenost, ob tem pa se je zagotovo zatresla tudi kakšna roka zaradi nastopa pred domačimi navijači.

Bojan Voglar, selektor Slovenije

Po treh tednih priprav so varovanke Bojana Voglarja odigrale prvo tekmo na EP-ju, ki poteka v Celju. Tekmo so začele dobro, ob polčasu so zaostajale le za gol.

Črnogorke so v drugem polčasu dale v višjo prestavo. V 41. minuti so vodile za tri gole (13:10), že dve minuti pozneje pa so vodile že za pet (15:10). Črnogorke so odlično odigrale v obrambi, ki Slovenkam ni dopuščala veliko možnosti, in prednost je le rasla in v 54. minuti znašala že sedem zadetkov (19:12), kakršna je bila tudi končna razlika (24:17).

V petek Slovenke čaka tekma s Portugalsko, ki je v prvem krogu doživela hud poraz z Dansko (32:16).

Cilj slovenske reprezentance je uvrstitev med najboljših osem reprezentanc na EP-ju.

Evropsko prvenstvo poteka v Celju od 27. julija do 6. avgusta.