Petar Stojanović in Dani Olmo sta potrdila zmago Dinama po uri igre. Foto: Reuters
Izet Hajrović je z dvema goloma kronal odlično igro Dinama. Foto: Reuters
Gonzalo Higuain je odločil v Luksemburgu. Foto: Reuters
Willian je že v 7. minuti zatresel mrežo Paoka. Foto: Reuters
Nogometaši Spartaka iz Trnave, ki so v zadnjem predkrogu izločili Olimpijo, so presenetili Anderlecht. Edini zadetek na stadionu Anton Malatinsky je dosegel Matej Oravec v 79. minuti. Foto: Reuters
Slovenci v Evropski ligi: zmagi, remi in poraz
Olmo po podaji Stojanovića potrdil zmago Dinama
Astana v 95. minuti do točke v Kijevu

Hrvaški prvaki želijo končno prezimiti v Evropi, potem ko so v zadnjih letih doživeli precej grenkih porazov. Pred 17.570 gledalci so povedli po četrt ure igre, ko je Mario Gavranović našel Ivana Šunjića, ki je z diagonalnim strelom s 15 metrov zatresel mrežo. Razigrani Gavranović je v 27. minuti odlično zadržal žogo in jo s peto podaljšal do Hajrovića, ki je povišal na 2:0.
Na začetku drugega polčasa je upanje Turkom vlil Roman Neustädter, ki je bil natančen z glavo iz bližine. V 57. minuti je Dani Olmo izkoristil veliko napako v obrambi gostov, ob neodločnosti branilcev se je dokopal do žoge in jo podal v sredino kazenskega prostora, kjer jo je Hajrović poslal v prazno mrežo. Končni izid je postavil Olmo z močnim strelom z desno nogo po podaji Stojanovića z desne strani.

Tudi Verbič in Kampl podajalca
Dinamo Kijev je remiziral z Astano (2:2). V sodnikovem dodatku prvega polčasa so gostitelji povedli z 2:1 – pri zadetku Denisa Garmaša je s strani žogo v kazenski prostor poslal Benjamin Verbič. Izenačujoči zadetek so gostje dosegli v 95. minuti. Roman Murtazajev, ki je v igro vstopil v 88. minuti, je bil natančen z glavo s petih metrov.

RB Leipzig je izgubil proti Salzburgu z 2:3. Kevin Kampl bi lahko proti svojemu nekdanjemu klubu postal junak, saj je v 82. minuti natančno podal Yussufu Poulsenu, ki je z glavo zadel za 2:2, toda gostje iz Salzburga so v 89. minuti zadeli za vse tri točke. Natančen je bil Fredrik Gulbrandsen, ki je v igro vstopil pet minut prej.

Uvodne točke se je veselil tudi Miha Mevlja, saj je njegov Zenit remiziral v Köbenhavnu (1:1). 28-letni Kraševec je soigralce spremljal s klopi.

Higuain rešil Milan
Letos bo v skupinskem delu prvič zaigralo devet klubov, kar je število ekip v tem delu tekmovanja zvišalo na 207. Med njimi bo prvič tudi predstavnik Luksemburga Dudelange, ki je za nagrado že v uvodnem krogu gostil sedemkratnega evropskega prvaka Milan. Italijani so se morali zelo potruditi za zmago (0:1). Odločil je Gonzalo Higuain po uri igre z močnim strelom s 15 metrov po podaji Samuja Castilleja.

Odkar je Evropska liga v sezoni 2009/10 nasledila Pokal Uefa, so 15 kilogramov težko in 65 centimetrov visoko lovoriko dvigovali le kapetani velikih evropskih klubov. Po trikrat so se zmage veselili nogometaši Atletica iz Madrida in Seville, po enkrat so slavili Porto, Chelsea in Manchester United.

Trenutni favoriti Chelsea, Arsenal in Sevilla
Lani je slavil Atletico Madrid z Janom Oblakom, ki je prišel do vrha, potem ko je izpadel iz skupinskega dela Lige prvakov. Sistem je enak kot lani. Iz 12 skupin s po štirimi ekipami se v boje na izločanje uvrstita po dve najboljši moštvi. Pridruži se jim še osem tretjeuvrščenih po skupinskem delu Lige prvakov. Od devetih zmagovalcev Evropske lige so štirje prišli iz Lige prvakov, še pet jih je igralo v finalu.